Nedajte rakovine kože šancu!

0
754

BRATISLAVA 27. januára (WBN/PR) – Melanómové kožné nádory patria k najzhubnejším typom rakoviny a ich počet v populácii stúpa. Keďže úspešnosť liečby závisí predovšetkým od včasnej diagnostiky, najúčinnejšou prevenciou je pravidelná kontrola znamienok. Novým pomocníkom lekára pri včasnom odhaľovaní malígnych zmien je aj prístroj FotoFinder, ktorý na rozdiel od bežných diagnostických postupov, zameraných na skúmanie už existujúcich znamienok, zároveň aj mapuje kožu celého tela. Jeho jedinečnou výhodou je, že pri opakovanom vyšetrení presne odhalí, v ktorých miestach došlo k nebezpečným zmenám. Vyšetrenie exkluzívne ponúka Medicínske kozmetické centrum MEDISKIN v Bratislave.

FotoFinder je počítačový systém, ktorý metódou ATBM (Automated Total Body Mapping) sleduje a vyhodnocuje dynamiku zmien kože, predovšetkým jej pigmentovaných útvarov, ako sú znamienka, či pehy. Počas vyšetrenia prístroj kamerou dôkladne zosníma celé telo a zaznamená všetky existujúce znamienka. Tie je potom možné vďaka technológii SmartMatch detailne zobraziť v rozlíšení až do 72 megapixelov. Navyše, systém fotografie vo Full HD kvalite archivuje, a tak pri opakovanom vyšetrení, odporúčanom najneskôr o 12 mesiacov, presne dokáže vyhodnotiť aktivitu kože a akékoľvek vzniknuté abnormality či zmeny. Vďaka tomu je možné odhaliť rakovinu kože už v jej začiatočnom štádiu.

"Mnoho melanómov sa vyvinie nielen z už existujúcich névov, ale aj na predtým zdravej koži. Preto je potrebné kontrolovať povrch celého tela a výsledky v pravidelných časových intervaloch porovnávať. Počítačová precíznosť umožní zachytiť akékoľvek zmeny," hovorí MUDr. Iveta Hasová z Medicínskeho kozmetického centra MEDISKIN. "Ide naozaj o revolučný posun v možnostiach skríningu rakoviny kože, pričom samotné vyšetrenie nezaberie viac ako tri minúty. Pre lekára sa ATBM FotoFinder stáva nenahraditeľným pomocníkom," dodáva.

Vyšetrenie by podľa nej mali aspoň raz ročne absolvovať všetci, ktorým záleží na vlastnom zdraví, predovšetkým však ľudia s pozitívnou osobnou či rodinnou anamnézou alebo s fototypom I. a II.

Výhody vyšetrenia ATBM:

• najmodernejšia, celosvetovo unikátna metóda
• holistický skríning rakoviny kože s dôrazom na jej prevenciu
• vizualizácia celého tela od hlavy po päty
• jednoduché, objektívne, rýchle, porovnateľné výsledky
• možnosť kontroly zmien v čase
• zmapuje celý povrch, avšak neunikne žiadny detail
• absolútna a nenahraditeľná podpora lekárskeho vyšetrenia
• vysoké skóre odhalenia pravdepodobnosti malígneho potenciálu
• elektronická prezentácia a archivácia snímok vo Full HD kvalite
• trvá len tri minúty

Cenník vyšetrení metódou ATBM:

Prvé vyšetrenie ATBM (Automated Total Body Mapping) – 60 EUR

Kontrolné vyšetrenie ATBM – 50 EUR

Skenovanie a analýza max. 5 znamienok – 20 EUR

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.