Napínacie poťahy – riešenie pre praktickú domácnosť

0
3492

Asi netreba nijako zvlášť pripomínať, ako vyzerajú naše sedačky po pár rokoch používania. V niektorých domácnostiach sa to dá počítať na mesiace. Najmä tam, kde sú malé deti či domáci maznáčikovia. Sliny, chlpy, farbičky, mastné alebo lepkavé fľaky, to je klasická realita bežných rodín. Pokiaľ sa nechcete zbytočne rozčuľovať, tepovať súpravu každý mesiac, prípadne kupovať novú častejšie, ako by ste chceli, nový zásielkový obchod decoDoma má pre Vás skvelé riešenie.

Netrápte sa viac pohľadom na opotrebované poťahy

Keďže sedacia súprava je ústredným kusom nábytku vo väčšine obývacích izieb, je dôležité, aby bola hodná svojho postavenia. Musí byť nielen atraktívna, ale tiež reprezentatívna. Určite sa nechcete hanbiť pred hosťami za rozmanité nečistoty, ktoré náhodou odhalia zamaskované pod vankúšikom. Moderné domácnosti, ale i historické interiéry, si zamilovali napínacie poťahy. Dokážu totiž schopne chrániť pôvodný povrch sedačky, no tiež zmeniť jej celkový vzhľad. Pokiaľ už máte dosť starého dizajnu, nemusíte hneď kupovať nový kus nábytku, postačia iba praktické poťahy. Napríklad tie z talianskej výroby sa dajú roztiahnuť do šírky aj výšku, pričom sa veľmi jednoducho prispôsobia každému povrchu. Tým, že dokážu perfektne kopírovať línie súpravy, vyzerajú celkom prirodzene, no tiež elegantne a šik. K napínacím poťahom sa odporúča zadovážiť si aj upevňovací valček pre dokonalé zafixovanie.

Dokonalosť behom pár minút

Najjednoduchšou a cenovo najdostupnejšou možnosťou sú látkové poťahy. Napínací poťah sa dá zohnať na akýkoľvek typ sedačky. I z tej zdanlivo bezcennej a zastaranej pohovky dokáže vytvoriť unikátny kúsok. Poťahy sa dajú zakúpiť v rôznych farbách, vzoroch, veľkostiach a materiáloch. Medzi širokou verejnosťou sú však najobľúbenejšie práve tie látkové, pretože sa dajú jednoducho upevniť, no tiež vyprať. Natiahnuté ich máte behom chvíľky. Kým kožené poťahy vyžadujú pre svoje upevnenie renovovaného odborníka, sú náročné na údržbu a ich obstaranie je finančné náročnejšie, s látkovými si hravo poradí každý z nás.

Viac žiadna kamufláž

Pokiaľ ste doteraz ukrývali nečistoty a iné chyby na sedačke pod rôzne doplnky, viac sa nemusíte obávať trápnych okamihov, keď niekto odhalí, že ste sa snažili niečo šikovne zamaskovať. Doplnky sa skvele hodia k niektorým sedacím súpravám, no viac ich nemusíte brať ako prostriedok istej kamufláže. Dajte teda ešte Vašej starej pohovke šancu, prípadne ochráňte novú adekvátnym poťahom. Viaceré skvelé kúsky nájdete aj v ponuke inšpiratívneho partnera decoDoma, ktorý venuje objednávkam svojich klientov maximálnu pozornosť a garantuje služby na tej najvyššej úrovni. Veríme, že si jeho produkty zamilujete a dokážu splniť očakávania, ktoré do nich vkladáte.

Foto: decodoma.sk