Kamiónová doprava bez problémov – čo si všímať pri výbere ideálneho prepravcu?

0
1325

Kamiónová doprava patrí v súčasnosti medzi najrozšírenejšie spôsoby prepravy tovaru od ich výrobcu až ku konečnému spotrebiteľovi. Keďže mnoho firiem z dôvodov finančnej náročnosti dopravy nedisponuje vlastnými vozidlami, naozaj vo veľkom sa využívajú služby prepravných spoločností. Tých je však na trhu neúrekom, čo výrazne zhoršuje výber tej správnej. Na čo by ste sa mali zamerať pri hľadaní ideálneho dopravcu, ktorý vám nespôsobí žiadne nechcené problémy?

Preverte si predošlé skúsenosti zákazníkov

Azda najdôležitejším kritériom výberu, ktorý vám poskytne reálny pohľad na spoľahlivosť poskytovateľa kamiónovej dopravy, je jeho história. Je vždy istejšie využiť služby overenej spoločnosti, ktorej kvality sú podložené referenciami spokojných zákazníkov. Aj preto sa snažte o konkrétnom dopravcovi získať čo najviac informácií, spýtať sa na skúsenosti z iných firiem či nájsť referencie na internete.

Niekoľko dôležitých garancií

Logistika musí za každých okolností zabezpečiť prepravu tovarov bez jeho akéhokoľvek poškodenia, v čo najkratšom čase a zároveň bez ďalších komplikácií. Práve tieto tri veci by vám mal každý dopravca garantovať, a to nielen ústne, ale aj písomne v zmluve. Tá by mala zahŕňať bod popisujúci prípadné kompenzácie škôd spôsobených prepravcom či tzv. garantovaný tranzitný čas, teda časový horizont, za ktorý by mal byť tovar prepravený zo skladu do cieľa. Zároveň aj prípadné postupy v prípade, že uvedené garancie nebudú dodržané. Poskytovateľ kamiónovej dopravy by vám mal tiež poskytnúť jasnú cenovú ponuku, opäť detailne popísanú v zmluve, a to nielen kilometrový sadzobník, ale aj cenník ďalších služieb, z ktorých možno jasne vyčítať celkovú cenu za prepravu. Ak jedna z uvedených častí v zmluve chýba, berte to ako signál možných problémov.

Je ideálne, ak poskytovateľ kamiónovej dopravy zabezpečuje aj špedíciu

Kamiónová doprava nepozostáva len zo samotnej prepravy, ale aj jej riadenia. Je totiž potrebné komunikovať s cieľom, kde má byť daný tovar zložený, prípadne naložený a riešiť akékoľvek komplikácie vzniknuté počas cesty. Ako firma, ktorá si dopravu objednala, máte rozhodne dosť svojich starostí a automaticky sa spoliehate, že všetko, čo sa vás priamo netýka, vyrieši dopravca. No nie vždy je to samozrejmosťou. Vyberajte si preto len také prepravné spoločnosti, ktoré ponúkajú služby špedície a majú vo svojich radoch skúsených pracovníkov zameraných na dopravu v konkrétnom štáte. Práve takých ponúka aj spoločnosť SPEED LINE.