Na D1 vpálil kamión do zvodidiel, spôsobil ďalšie kolízie

0
473

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Premávku na diaľnici D1 v smere z Bratislavy do Trnavy skomplikovala nehoda, ktorá sa stala krátko pred 06:00 neďaleko výjazdu na Senec. Po rannej nehode je však už diaľnica prejazdná. Agentúru SITA o tom informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Dvadsaťšesťročný vodič poľského kamióna, ktorý išiel smerom do Bratislavy, narazil do stredových zvodidiel a tie sa posunuli do protismeru. Podľa prvotných informácií do posunutých zvodidiel následne v protismere narazil 34-ročný vodič Opla Astra a o rok mladší vodič nákladného Iveca zišiel z cesty.

Doprava na diaľnici bola po kolízií obmedzená a krátko po 09:00 časť D1 v smere z Bratislavy uzavreli pre odstraňovanie následkov nehody.

Obrazom: Na diaľnici D1 vpálil kamión do zvodidiel, spôsobil kolízie

Odporúčame:

Sever Slovenska môže zasypať sneh, hrozia aj záplavy

Bratislavské odhŕňače sú v pozore, mesto prekvapil sneh

Počasie komplikuje dopravu

V Trenčianskom kraji od skorého rána prší takmer vo všetkých okresoch. V okolí Myjavy, Nového Mesta nad Váhom a na kopcoch v okrese Trenčín padá dážď so snehom.

Pre sneh je čiastočne neprejazdná cesta z Ilavy na Prievidzu cez Homôlku. Informovalo o tom operačné stredisko trenčianskych policajtov. V stredu doobeda bola pre zlé počasie znížená rýchlosť na diaľnici D1 medzi Novým Mestom nad Váhom a Dubnicou nad Váhom. Momentálne tu už môžu vodiči jazdiť maximálnou povolenou rýchlosťou.

Všetky sledované diaľničné úseky a rýchlostné cesty na území SR sú zjazdné. Povrch vozoviek je prevažne mokrý. Cesty I., II. a III. triedy na území SR sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne vlhký až mokrý.

Zasnežené cesty Žilinského kraja

V takmer celom Žilinskom kraji stále sneží, podľa žilinských policajtov na ceste I/64 za Rajcom v smere na Prievidzu komplikuje dopravu desať centimetrov kašovitého snehu a odstavené kamióny.

Podľa žilinského krajského policajného hovorcu Radka Moravčíka nákladné vozidlá blokujú už aj obchádzkovú trasu cez Rajec, Veľkú Čiernu a Považskú Bystricu a cesta je prejazdná len pre osobné autá. Pre sneženie a možné tvorenie poľadovice polícia vyzýva vodičov, aby sa na cestách správali disciplinovane, znížili rýchlosť a zvýšili odstup. “Každý účastník cestnej premávky môže zodpovedným prístupom prispieť k väčšej bezpečnosti na cestách aj počas nepriaznivého počasia,” dodal Moravčík.

Pre nákladné autá s dĺžkou viac ako 12 metrov sú v Žilinskom kraji po celú zimu uzavreté horské priechody Semeteš, Rovná Hora, Huty a Príslop. Kamióny nad 7,5 tony nesmú v zime jazdiť po ceste z Novej Bystrice do Oravskej Lesnej a ani cez Rovnú Horu medzi Terchovou a Zázrivou. Po celú zimu je pre vozidlá dlhšie ako 10 metrov uzatvorená aj cesta I/64 medzi Nitrianskym Pravnom a Fačkovským sedlom.

Vrstva kašovitého snehu

V hornatejších oblastiach stredného a východného Slovenska je povrch vozoviek pokrytý vrstvou kašovitého až utlačeného snehu v hrúbke do troch centimetrov. Na ceste II/578 v úseku Skalka – Kremnica a na cestách III. triedy v oblasti Žarnovice a Kremnice sa miestami nachádza vrstva zľadovateného snehu v hrúbke 1 až 2 cm. V okrese Malacky je na cestách II. tried vrstva kašovitého snehu do 1 cm.

Horské priechody sú zjazdné, povrch vozoviek je prevažne mokrý. Pezinská Baba, Huty, Hriňová a Herlianske Sedlo majú na vozovke kašovitý až utlačený sneh v hrúbke do dvoch centimetrov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.