Mafiánska vražda: Černákov kamoš dal zabiť muža zo strachu

0
492

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) – Niekdajší kamarát Mikuláša Černáka 45-ročný Miloš K. dal podľa polície koncom deväťdesiatych rokov zavraždiť Miloša Piliara zo strachu, že by mohol Piliar spolupracovať s políciou.

Piliar sa v tom čase ukrýval, bol na neho vydaný zatykač pre násilnú trestnú činnosť. “Miloš K. sa obával, že bude kontaktovať políciu a spolupracovať s ňou. Preto sa rozhodol pre jeho vraždu,” uviedla hovorkyňa policajného prezídia Andrea Dobiášová. Polícia hovorí, že Miloš K. sa sprostredkovane nakontaktoval na Róberta L., ktorý v tom čase údajne šéfoval sýkorovcom a dnes je na úteku.

Použili osvedčenú techniku

Róbert L. potom vraj naplánoval a rozdelil úlohy a inštruoval zvyšných páchateľov. Piliara podľa vyšetrovateľov vylákali z úkrytu pod vymyslenou zámienkou, že ide na nové miesto, kde sa bude ďalej ukrývať a odviezli ho na chatu pri Seneckých jazerách.

“Tam ho najskôr omámili nápojom, do ktorého mu dali drogy. Potom mu do úst napchali handričku a liali cez ňu chemickú látku chloroform. Keď nejavil známky života, zahrabali ho do vopred pripravenej jamy,” priblížila prípad Dobiášová. Policajti našli koncom júna minulého roka pri obci Veľký Grob telesné pozostatky. Dnes potvrdili, že kostra patrí Piliarovi.

Zabil svojho ,parťáka’

Začiatkom februára vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry obvinil štyri osoby z trestného činu vraždy. Miloša K. a dlhodobo hľadaného Róberta L. formou účastníctva, 48-ročného Ivana C. a dlhodobo na úteku Martina Biháriho formou spolupáchateľstva. Miloša K. vzali do väzby, Ivan C. sedí vo väzbe pre inú trestnú činnosť.

Ako dodala Dobiášová, Miloš K. bol okrem tejto vraždy obvinený 3. februára aj ako objednávateľ vraždy Alojza Házyho. Ten bol zastrelený tiež koncom 90. rokov. Obvineným hrozí väzenie na 12 až 15 rokov alebo výnimočný trest.

O obvinení bývalého černákovca Miloša K. za vraždu niekdajšieho parťáka Miloša Piliara informoval v pondelok portál denníka Nový Čas Čas.sk. Hovorkyňa Úradu špeciálnej prokuratúry Jana Tökölyová vtedy pre portál uviedla, že vražda sa stala v apríli až máji 1998. Proti rozhodnutiu o vzatí do väzby podal podľa portálu sťažnosť obvinený aj prokurátor, ktorý žiadal pre Miloša K. väzbu aj z dôvodu obavy, že by ovplyvňoval svedkov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.