Motoristi natankujú od soboty lacnejšie, asi o cent za liter

  0
  177

  BRATISLAVA 11. januára (WEBNOVINY) – Čerpacie stanice budú od soboty znižovať ceny pohonných látok. Benzíny a nafta by mali v priemere klesnúť približne o jeden cent za liter.

  Priemerná cena najpredávanejšieho benzínu 95 Natural sa zníži na 1,445 eura za liter a nafta zlacnie k úrovni 1,367 eura za liter. Väčšina čerpacích staníc by mala upraviť ceny palív do polovice budúceho týždňa.

  "Aktuálny pokles cien je prvý v tomto roku. Naposledy sa ceny benzínov a nafty na Slovensku menili pred mesiacom, narástli vtedy o 1,5 centu za liter," informoval vo štvrtok Tomáš Novotný z portálu auto.sme.sk.

  Pokles cien je ovplyvnený vývojom cien na svetových trhoch. Od decembra 2013 sa ceny benzínov a nafty na burze v Rotterdame, ktorá je rozhodujúca pre vývoj cien v SR, znížili približne o 1 až 1,5 centu za liter.

  "Ďalšie zlacňovanie zatiaľ neočakávame. Ceny benzínov a nafty v Rotterdame by museli pokračovať v klesaní, aby sa vytvoril priestor na ďalšie zlacnenie pohonných látok na Slovensku," dodal Novotný.

  Ceny benzínov na Slovensku sa po zlacnení priblížia k minuloročným minimám na rozdiel pol centu za liter. Nafta by musela zlacnieť ešte o ďalší približne cent a pol za liter, aby sa jej ceny dostali pod minuloročné najnižšie hodnoty.

  © SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.