Medzinárodnou osobnosťou roka je Vladimir Putin

0
433

MOSKVA 31. decembra (WEBNOVINY) – Ruský prezident Vladimir Putin získal tento rok ďalšie zaujímavé ocenenie, keď ho britský denník Times označil za Medzinárodnú osobnosť roka. Uznávané periodikum svoje rozhodnutie odôvodnilo Putinovým diplomatickým triumfom v rámci sýrskej krízy na prelome augusta a septembra.

Poukázal aj na Putinovo víťazstvo nad EÚ vo veci Ukrajiny, ktorá nakoniec pod tlakom Moskvy prelomové dohody s Bruselom nepodpísala, či poskytnutie útočiska Edwardovi Snowdenovi. Tomu napriek veľkému tlaku vlády vo Washingtone udelili ruské úrady dočasný azyl.

Times zároveň očakáva, že trojnásobný prezident Ruska použije pobúrenie z dvoch samovražedných útokov vo Volgograde pred olympijskými hrami v Soči na získanie podpory doma i v zahraničí v záujme zásahu voči islamským extrémistom.

Ešte v októbri americký časopis Forbes označil Putina za najvplyvnejšieho človeka na Zemi, keď na druhé miesto odsunul jeho amerického náprotivka Baracka Obamu, podotýka portál ruskej spravodajskej agentúry RIA Novosti.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.