Mandela zanechal štyri milióny dolárov, dedičia sa podelili

0
171

JOHANNESBURG 3. februára (WEBNOVINY) – Bývalý juhoafrický prezident Nelson Mandela, ktorý zomrel začiatkom decembra, zanechal po sebe viac ako štyri milióny dolárov.

Podľa pondelňajších informácií ministerstva spravodlivosti bol už majetok podelený, pričom nikto z členov rodiny delenie nenapadol. Mandela vo svojej 40-stranovej poslednej vôli vytvorenej v roku 2004 a upravovanej o štyri roky neskôr odkázal peniaze aj svojej strane Africký národný kongres, rôznym nadáciám, školám či na zriadenie fondov určených pre jeho 30 detí, vnukov a pravnukov.

Jeho odkaz a meno sa jeho príbuzní pritom snažia speňažiť aj rôznymi produktmi, napríklad oblečením či dokonca televíznou šou. Mandela navyše zanechal po sebe aj dom v Johannesburgu či podiely z predaja jeho kníh. Očakáva sa, že jeho široko rozvetvená a rozhádaná rodina sa o zanechaný majetok bude ešte sporiť.

Mandela, ktorý sa stal svetoznámym vďaka dlhoročnému boju proti apartheidu, zomrel začiatkom decembra vo veku 95 rokov. Laureát Nobelovej ceny mieru podľahol dlhodobým ťažkostiam spojeným s pľúcnou infekciou. Pohreb sa podľa jeho želania konal v mestečku Qunu, kde strávil svoje detstvo.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.