Krv pápeža Jána Pavla II. zlodeji vyhodili, pátra sa po nej

0
277

RÍM 30. januára (WEBNOVINY) – Talianska polícia intenzívne prehľadáva okrajové oblasti mestečka L’Aquila v snahe nájsť miniatúrnu relikviu, ktorá obsahuje krv zosnulého pápeža Jána Pavla II.

Odhodili ju tam traja podozriví zlodeji, ktorí však pravdepodobne netušili, čo artefakt približne veľkosti nechtu obsahuje. Pápežova vzorka krvi pochádza z času, keď ho v roku 1981 v rámci neúspešného pokusu o atentát postrelili.

Odporúčame aj:

Nádobu s krvou pápeža Jána Pavla II. ktosi ukradol z kostola

Nádobu obsahujúcu krv zosnulého pápeža ukradli z areálu kostola San Pietro della Ienca v hornatom regióne Abruzzo v centrálnej časti Talianska. Ján Pavol II., ktorý zomrel v roku 2005, tam v minulosti často a rád chodieval lyžovať. Po vzácnom artefakte vyhlásili rozsiahle pátranie, do ktorého sa zapojilo asi 50 policajtov. Krádež sa stala ešte v sobotu.

Na svete existujú údajne len tri nádoby obsahujúce krv tohto obľúbeného pápeža. Očakáva sa, že rodáka z Poľska by mala súčasná hlava katolíckej cirkvi pápež František už v apríli vyhlásiť za svätého. Stane sa tak pravdepodobne na veľkonočnej slávnosti za účasti státisícov pútnikov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.