Kedy sa stal coworking populárnym aj na Slovensku? Toto sú jeho počiatky.

0
489
Kedy sa stal coworking populárnym aj na Slovensku? Toto sú jeho počiatky.
Kedy sa stal coworking populárnym aj na Slovensku? Toto sú jeho počiatky.

Coworking je miesto, ktoré vám nahradí vašu kanceláriu. No svoju obľubu si nezískal až tak dávno, viete kedy to tak bolo na Slovensku?

Coworking sa prezentuje ako moderné miesto, kde sú ideálne podmienky na váš pracovný život. Ponúka skvelé služby, nadštandardné priestory a podmienky sú prispôsobené tak, aby čo najviac napĺňali vaše očakávania.

V dnešnej dobe sa táto forma kancelárii a spoločného zdieľaného priestoru na prácu teší veľkej obľube. No vždy to tak nebolo. Coworking si prešiel dlhou cestou, kým sa stal naozaj uznávaným. Vo svete sa zo svojej popularity teší už dlhšie, kedy si ju získal na Slovensku?

Ako sa coworking dostal na Slovensko?

Ak sa prvotne pozrieme na svetovú históriu, musíme sa vrátiť do roku 2015. A to najmä do USA. S postupom času sa tento nový fenomén dostal aj do iných európskych metropol a postupne sa rozrastal. Európsku štafetu pri vzniku coworkingov prebral Londýn a dodnes je najpočetnejším európskym mestom s týmto druhom kancelárii. Dnes celosvetovo evidujeme niekoľko miliónov metrov štvorcových, ktoré sú pokryté práve zdieľanými kanceláriami. A prognózy ukazujú, že toto číslo bude iba narastať.

Tak ako coworking naberal na svojej sile, dostal sa aj na Slovensko, kde si postupne získal svoju obľubu. Rozruch okolo netradičného priestoru u nás nastal približne okolo roku 2015. Počas tohto obdobia u nás vzniklo viac ako 30 coworkingov. A to najmä v našom hlavnom meste. Coworking Bratislava sa stal bežnou záležitosťou pre rôzne odvetvia a konkurencia na trhu neustále pribúdala. Okrem Bratislavy sa postupne rozšíril do všetkých krajských miest a s odstupom času aj do tých menších ako je Komárno, Stupava či Bardejov.

Bratislava je slovenskou metropolou coworkingov

Ak sa máme pozerať na Slovensko ako také, značne zaostávame za ostatnými krajinami, čo sa týka počtu coworkingov. Bratislava jednoznačne vedie na prvom mieste. V našom hlavnom meste nájdete viac ako 10 populárnych coworkingov. A po novom sa môže pochváliť aj novým prírastkom do coworkingovej rodiny. Je ním coworking HubHub, ktorý sa pýši v centre Bratislavy v novo vybudovanej biznis štvrti.

HubHub je miesto, ktoré je inšpirujúcim prostredím aj vďaka moderných technológiám, ktoré boli pri jeho výstavbe použité. Zároveň jeho skvelá lokácia, ktorá je priamo prepojená na dopravný uzol Bratislavy a to konkrétne novú modernú autobusovú stanicu, mu pridáva na popularite. A možno vďaka tomuto novému prírastku sa svet coworkingov v Bratislave či celkovo na Slovensku dostane do väčšieho povedomia.

Poznáte skutočné výhody, ktoré vám zabezpečí coworking?

Kancelárie na prenájom, ktoré si nevyžadujú žiadne starosti s ich údržbou sú snom každého podnikateľa, ktorý si váži každú minútu svojho času. Okrem toho získate prístup k úplne novým ľuďom, ktorí môžu byť pre vás inšpiráciou a motiváciou. Celá atmosféra, ktorá sa vanie vo vzduchu coworkingu je veľmi priateľská, motivujúca a vedie k úspechu.

Coworking je aj finančne výhodný. V rámci jedného poplatku máte zahrnuté všetko. Nečakajú vás ďalšie bočné výdavky za energie, rekonštrukcie, nakupovanie kancelárskych potrieb. Práve naopak! V sume, ktorú zaplatíte mesačne, vám pribudne aj nápomocný personál, chutné občerstvenie či zaujímavé workshopy a eventy, na ktoré máte prístup.

Nechajte sa viesť dobou a vyskúšajte priestory coworkingu. Coworking Bratislava ako je HubHub prináša inovatívne riešenia priestorov a vyhovie takmer všetkým vaším požiadavkám. A je jedno či hľadáte samostatnú kanceláriu pre seba alebo ste väčší tím, všetko bude prispôsobené na mieru vašim nárokom.