Kedy prezuť letné pneumatiky za zimné?

0
1553

Aj vy ste sa už stretli s názormi, že aj v zime sa dá bezproblémovo jazdiť na letných pneumatikách? Nech už to boli rady od akýchkoľvek „špecialistov“, čo najrýchlejšie na ne zabudnite! Veď si len predstavte, aké nebezpečenstvo vám hrozí v prípade, že túto skutočnosť podceníte a risknete jazdu na letných pneu počas zimy, kedy je vozovka zľadovatená a veľa krát i posiata snehom. Nielen, že takouto jazdou ohrozujete seba a spolucestujúcich, ale tiež premávku, a teda ostatných vodičov, ktorí s vysokou pravdepodobnosťou pneumatiky prezuli, no prípadnej zrážke by asi len ťažko zabránili.

Aký je rozdiel medzi letnou a zimnou pneumatikou?

Ak sa aj vy pýtate, kedy prezuť letné pneu za zimné pneumatiky, najvhodnejšia doba je vtedy, keď teplota na teplomery ukazuje 7°C.  Ak by ste predsa len nechali letné pneumatiky, zmes by pri nižšej teplote výrazne stuhla, stratila elasticitu a priliehavosť na ceste by bola minimálna, ba dokonca žiadna. Okrem toho by bola manipulácia vozidla skutočne náročná, keďže by vás na vozovke šmýkalo. Zmes zimnej pneumatiky je mäkšia, má odlišný dezén, ktorý je hlbší a okrem toho si môžeme všimnúť viacero lamelov, ktoré sú zárukou lepšieho záberu na ceste!

Vsaďte na kvalitné prevedenie!

Či už ste sa rozhodli zakúpiť celoročné pneumatiky, ktoré sa odporúčajú výhradne pre príležitostných vodičov alebo radšej investujte do zimných pneu, vsaďte na kvalitné prevedenie! Pneumatiky Matador sa môžu pochváliť výbornými jazdnými vlastnosťami, ovládateľnosťou na akomkoľvek povrchu, nízkou hlučnosťou a bezpochyby aj výbornou životnosťou, čo už skutočne stojí za zváženie, nemyslíte? Ak chcete zvýšiť bezpečnosť jazdy a ochrániť brzdy pred prachom či nečistotami, ktoré ich môžu časom výrazne opotrebúvať, nezabudnite tiež na cenovo dostupné plechové disky, ktoré ocení každý vodič.