Škandinávsky štýl sa teší veľkej obľube aj u nás doma

0
2624

Škandinávci majú bez pochýb štýl. Móda v týchto krajinách skutočne okupuje tú „cítenú“ súčasť ich denného života. Celý svet obdivuje škandinávsky štýl obliekania a módu, ktorú vytvárajú. Zrejme ste sa už aj vy sami seba raz spýtali, že ako môžu vyzerať tak dobre.

Buďte si istí, Škandinávci sa nenarodili trendy a pokiaľ chcete vyzerať ako oni, môžete jednoducho odkopírovať ich jedinečný štýl. Všetko, čo si treba zapamätať je zopár pravidiel a tajomstiev.

Jednoduchosť s detailmi

Jedno z najdôležitejších tajomstiev pre skvelý výzor je udržanie si jednoduchého štýlu a dávanie malých detailov do pozornosti. Jednofarebné oblečenie a malé dôrazy vám pomôžu udržať si škandinávsky štýl blízko. Farby ako čierna, biela, svetlá, tmavo béžová a samozrejme, pastelové farby, sú univerzálnymi.

Čierna, veľa čiernej

Pre škandinávsku ženu, čierna ostáva obľúbenou farbou pre kabát, džínsy, nohavice, blúzy, šaty alebo topánky. Čierne kožené bundy, sukne a nohavice sú povinnosťou. Farba totiž reflektuje hĺbku nordického minimalistického štýlu.

Niekoľko vrstiev

Predstavte si, že vaše telo je kapusta, pričom vy máte rovnaké množstvo vrstiev. Rolák pod rúškom bez rukávov, vreckový sveter na šatách alebo vesta na blúzke prinášajú vášmu vzhľadu sviežosť a skvostnosť.

Biela košeľa

Biela košeľa je obľúbeným kúskom šatníka pre nordickú ženu z dobrého dôvodu – nikdy nevyjde z módy. Ide o nevyhnutnosť pre každý šatník štýlovej ženy.

Flat topánky

Pohodlie a zdravie, tieto dve slová naplno ukazujú hlavné tendencie v škandinávskom svete módy. Plochá obuv je zmyselná pre väčšinu žien. Nielenže im umožňujú cítiť sa pohodlne, zdravo a vyzdobene, ale taktiež aj pristanú každému súčasnému štýlu.

Udržujte doplnky na minime

Dôraz tu je na jednoduchosť, takže sa vzdajte nadbytočných vecí pre účel jedného kľúčového doplnku. Slnečné okuliare sú jasnou voľbou pre leto, avšak ostaňte pri štíhlych rámikoch. Pánske náramky taktiež nič nepokazia. Takýto štýl je klasické a nie poháňaný trendom, čo znamená, že budú dobrou investíciou pre nasledujúce roky.

Móda patrí k neoddeliteľnej súčasti našich životov, predovšetkým u mladšej generácie, ktorá má čoraz vyššie štandardy v oblasti kvality. Preč je doba, v ktorej záležalo ľuďom na kvantite, ale naopak, radšej si priplatia za kvalitu, akým je aj škandinávska móda.