Kedy je potrebné mať matracový chránič

0
1359

Možno ste o tomto type chrániča nikdy nepočuli, no my vám ho v nasledujúcich riadkoch priblížime. Tento chránič je totiž v mnohých prípadoch veľkým pomocníkom, ktorého by ste mali využívať aj vy.

5 situácií, kedy ho využiť

Chránič matraca používa len málo ľudí a hlavnou príčinou je, že mnohí ani nevedia že niečo také existuje. V živote sa však stretávame s rôznymi situáciami, kedy dokážeme matrac znehodnotiť alebo poškodiť skôr, ako je vhodná a nutná jeho výmena. Keďže nejde o lacnú záležitosť a investíciu, mali by sme ho chrániť, aby nám vydržal čo najdlhšie. Existujú situácie, kedy by mal byť matracový chránič nevyhnutnosťou každej domácnosti.

Ak spí dieťa vo vašej posteli – ak máte malé dieťa, ktoré ešte nosí plienky alebo nedokáže udržať moč, tento chránič by mal byť vašou samozrejmosťou nielen v jeho postieľke, ale aj v tej vašej.  Niektoré deti využívajú posteľ rodičov viac a preto by ste si ju nemali nechať zničiť. Menšie nehody, ako je únik moču nevydržia ani tie najkvalitnejšie matrace a znečistenie poťahu nie je jediným problémom. Okrem toho, že na ňom zostane škvrna, moč preniká aj do jeho vnútra, kde sa vytvára kyslé prostredie. Matrac takto stráca pružnosť a je ideálnym prostredím na vytváranie rôznych baktérií a mikroorganizmov.

Ak máte často prespávajúcich hostí – v tomto prípade únik moču asi nehrozí, no každý jeden človek sa potí a to aj počas spánku. Aby ste nemuseli matrac po krátkom čase meniť, používajte spomínaný chránič. Zabezpečíte tak nielen hygienu pre všetkých návštevníkov, ale predĺžite aj jeho životnosť.

Ak máte doma ležiaceho pacienta – tento prípad by sa dal veľmi dobre porovnať s dieťaťom. Dlhodobo chorí ľudia, ktorí sú odkázaní na posteľ mávajú problém s únikom moču. Znečisteniu matraca sa však nevyhnete ani pri ich kŕmení a preto je vhodné mať vodeodolný chránič. Bez neho by ste nezaručili dôkladnú hygienu a do nového matraca by ste museli investovať častejšie, ako je normálne a u bežného človeka možné.

Ak s vami spáva domáci miláčik – posteľ by síce nemala byť miestom pre spánok domáceho miláčika, no nie každý dokáže toto pravidlo dodržiavať. V takomto prípade by mal byť chránič povinnosťou, ktorá zabráni rozširovaniu rôznych baktérií a chorôb.

Ak máte radi stravovanie v posteli – konzumácia jedla v posteli ma svojich milovníkov, ale aj odporcov. Každý si však môže v tej svojej robiť čo sa mu zachce a preto si niektorí raňajky v posteli nedokážu odpustiť. Ak si nedokážete predstaviť sobotu bez popíjania kávy pod prikrývkou, na chránič určite nezabúdajte. Udržíte si ho hygienicky v poriadku nielen zvonku, ale aj zvnútra.

Kde kúpiť takýto chránič?

Nájsť dobrý chrániť a kvalitný matrac nie je jednoduché a mnohým ľudom to zaberie veľa času. Objednať si ich však môžete aj online priamo z domu, kedy nemusíte utekať do žiadnej predajne. Odporúčame si pozrieť výpredaj matracov značky Materasso, z ktorých si určite vyberiete aj vy.