John Kerry žiada Vatikán o pomoc pre Američana na Kube

0
403

RÍM 15. januára (WEBNOVINY) – Americký minister zahraničných vecí John Kerry počas utorňajšej návštevy Vatikánu požiadal vedenie katolíckej cirkvi o pomoc pri snahe dosiahnuť prepustenie amerického občana zadržiavaného na Kube už takmer päť rokov.

Stalo sa tak počas jeho utorňajšieho stretnutia so šéfom vatikánskej diplomacie Pietrom Parolinom. Kerry, prvý katolík na poste šéfa americkej diplomacie po viac ako 30 rokoch, sa totiž domnieva, že Vatikán môže v tejto veci využiť svoje nadštandardné vzťahy s kubánskym komunistickým režimom. Minister preto vyjadril presvedčenie, že sa nakoniec podarí dosiahnuť prepustenie Američana Alana Grossa, ktorý bol odsúdený na 15 rokov za nepriateľskú činnosť.

Kerry a Parolin okrem Grossa "veľmi dlho hovorili" o Sýrii pripravovanej mierovej konferencii ale aj o situácii na Blízkom východe, kam sa pápež František chystá koncom mája. Kerry, ktorý sa z Ríma následne presunie do Kuvajtu na darcovskú konferencia o Sýrii, ako bývalý miništrant nezabudol vyjadriť veľké nadšenie z návštevy Vatikánu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.