Ján Čarnogurský sa pridal ku Kňažkovi, chce rečniť s Kiskom

0
390

BRATISLAVA 21. februára (WEBNOVINY) – K výzve Milana Kňažka Andrejovi Kiskovi, aby zostúpil z bilbordov a začal sa zúčastňovať na verejných diskusiách, sa pridáva aj ďalší kandidát na prezidenta Ján Čarnogurský.

„Medzi úlohy prezidenta patrí aj povinnosť zmierňovať politické napätie v štáte, rozvážne hodnotiť situáciu, ale prípadne aj vstupovať do vznikajúcich konfrontácií. Preto pán Kňažko azda nebude namietať, ak sa pripojím k jeho výzve pánovi Kiskovi s cieľom diskutovať v trojici (ak má rovnakú potrebu aj niektorý z ostatných kandidátov, je vítaný) o problémoch Slovenska, ale najmä o ich riešeniach,“ uvádza Čarnogurský vo vyhlásení, ktoré poskytol agentúre SITA. Čarnogurský si myslí, že všetci kandidáti majú Slovákom čo povedať a k ponuke alternatívy pre Slovensko Fica nepotrebujú.

Odporúčame:

Kňažko vyzval Kisku, aby zostúpil z bilbordov a diskutoval

K výzve Kňažka a Čarnogurského sa pridáva aj kandidát Ľudovej platformy (KDH, SDKÚ-DS, Most-Híd) Pavol Hrušovský. „Žiadam pána Kisku rovnako ako ďalší spolukandidáti, aby sa nevyhýbal občanom a zúčastnil sa na diskusiách s kandidátmi,“ hovorí. Občania po celom Slovensku sa ho podľa jeho slov pýtajú, kto je Andrej Kiska. „Je to pravičiar, ľavičiar, konzervatívec alebo liberál? Ľudia mi neveria, keď im poviem, že ani ja neviem,“ tvrdí Hrušovský.

Kandidát na prezidenta Milan Kňažko vyzval vo štvrtok na tlačovej besede ďalšieho uchádzača o post hlavy štátu Andreja Kisku, aby sa prestal vyhýbať verejným diskusiám s ostatnými kandidátmi.

Kiska totiž podľa Kňažka zrušil svoju účasť na niekoľkých predvolebných debatách s odôvodnením, že by sa nich nezúčastnil ani premiér a zároveň kandidát Robert Fico či Radoslav Procházka. „Vyzývam Kisku, aby chodil aspoň na tie diskusie, kde chodia všetci demokratickí kandidáti,“ vyhlásil Kňažko.

Kiska na Kňažkove vyhlásenia reagoval s tým, že sa teší na spoločné diskusie všetkých relevantných kandidátov, ktoré budú už o pár dní. „Som si istý, že občania odo mňa neočakávajú, že sa budem hašteriť vo dvojici akurát s pánom Kňažkom, a tým pomáhať predsedovi vlády. Nenechám sa vtiahnuť do nezmyselných bojov tradičných politikov,“ povedal Kiska agentúre SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.