Hokejovú extraligu ovládli remízy, Nitra deklasovala Žilinu

0
557

BRATISLAVA 13. decembra (WEBNOVINY) – V hokejovej Tipsport extralige sa v piatok hralo päť zápasov 31. kola.

Debakel utŕžili pod Zoborom Žilinčania, ktorí prehrali s Nitrou 0:7. Najkrajší moment tohto duelu sa zrodil tesne pred druhou prestávkou, keď čerstvý reprezentant Slovenska Roman Tománek v plnej rýchlosti prebral prihrávku od Lukáša Nováka a následne presnou strelou do šibenice Koutského svätyne stanovil skóre po dvoch tretinách na 5:0.

Ďalšie stretnutia boli vyrovnané, Košice, Piešťany a Trenčín zvíťazili po samostatných nájazdoch a “kamzíci” porazili “baranov” 6:5 po predĺžení.

Hokej – Tipsport extraliga 2013/2014 – 31. kolo:

HK Nitra – MsHK DOXXbet Žilina 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)

Góly: 13. L. Novák (Stümpel), 16. D. Milo (H. Ručkay, T. Chrenko), 23. H. Ručkay (T. Chrenko, D. Milo), 29. L. Novák (Nádašdi, T. Chrenko), 39. R. Tománek (L. Novák, Ordzovenský), 42. Bajtek (Hamrák, M. Novák), 53. L. Novák (R. Tománek, Stümpel)

Vylúčení: 5:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano – Brath, Bogdaň, 2422 divákov

Zostavy:
Nitra: Kristan – D. Milo, Pavlíček, Nádašdi, Ordzovenský, M. Novák, Ďurkech, Závodský – Mir. Kováčik, T. Chrenko, H. Ručkay – R. Tománek, Stümpel, L. Novák – Martin Segľa, M. Hamrák, Bajtek – Pupák, Hrazdíra, Rzavský
Žilina: Koutský – Rúfus, Marcel Šterbák, Ostrčil, Martin Chovan, Leško, Niník, Bajaník – Drevenák, Klouda, R. Tomas – D. Buc, Marek Slovák, T. Varga – A. Lipovský, Valášek, Kalla – Schroner, Piják, Čavrk

Hlasy:
Karol Kolečáni (asistent trénera Nitry): “Pred fantastickými divákmi, ktorí nás hnali dopredu, sa nám vydaril dnešný zápas. Hrali sme pekný kombinačný hokej okorenený gólmi, takže sme s výsledkom aj s hrou spokojný.”

Róbert Kaláber (tréner Žiliny): “Prišli sme do Nitry hrať zodpovedne, držať stredné pásmo a neurobiť chybu. To sa nám darilo iba desať minút. V druhej tretine sme sa snažili spraviť niečo s nepriaznivým výsledkom 0:2, ale bohužiaľ sme inkasovali ďalšie góly. Chalani potom prestali dodržiavať herný systém, ktorý sme si stanovili. Súper dominoval vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazil.”

Obrazom: Nitra deklasovala Žilinu 7:0

I. tretina

Jozef Stumpel z HK Nitra (vľavo) a Marcel Šterbák z MsHK Žilina (vpravo) počas 31. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra – MsHK Žilina.Foto: SITA/Martin HavranMiroslav Kováčik z HK Nitra (vľavo) a Marek Slovák z MsHK Žilina (vpravo) počas 31. kola slovenskej hokejovej Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Nitra – MsHK Žilina.Foto: SITA/Martin HavranPo “zoznamovacej” desaťminútovke udrela ako prvá Nitra. V 13. min posunul Stümpel puk pred bránku L. Novákovi, ktorého lišiacka bekhendová strela poslala domácich do vedenia – 1:0.

O tri minúty neskôr sa skóre opäť menilo. V početnej výhode napriahol od modrej čiary Milo a brankár hostí Koutský lovil druhýkrát puk zo siete – 2:0.

II. tretina

V prostrednej časti domáci prevýšili súpera po každej hernej stránke a svoju prevahu vyjadrili aj tromi gólmi. V 23. min sa po okulahodiacej prihrávke T. Chrenka presadil krásnym blafákom H. Ručkay – 3:0.

V polovici zápasu sa dobre naladení diváci v Nitra aréne radovali znovu: pohotovo z dorážky sa presadil Lukáš Novák – 4:0.

Najkrajší moment duelu sa však zrodil tesne pred druhou prestávkou, keď čerstvý reprezentant Slovenska Roman Tománek v plnej rýchlosti prebral prihrávku od Lukáša Nováka a následne presnou strelou do šibenice Koutského svätyne stanovil skóre po dvoch tretinách – 5:0.

III. tretina

Ani v tretej tretine sa obraz hry nemenil. Nitra mala zápas jednoznačne vo svojej moci a na ľade dominovala.

V 42. min zavŕšil poltucet gólov v žilinskej bránke Bajtek, no to ešte nebolo z domácej strany všetko.

V 54. min zahlásila druhá formácia Nitry súperovi “šach – mat”, keď učebnicovú akciu dotiahol do zdarného konca svojím tretím gólom v stretnutí Lukáš Novák – 6:0.

V závere mohol ešte výsledok vyšperkovať Kováčik, ale v dobrej pozícii mieril iba do žŕdky. Nitra vyhrala nad Žilinou 7:0 a slovinský domáci gólman Kristan sa tak pred hŕstkou divákov z Jeseníc radoval z čistého konta.

HK Poprad – HC‘05 Banská Bystrica 6:5 po predĺžení (0:3, 4:1, 1:1 – 1:0)

Góly: 21. T. Sýkora (Lapšanský, Štals), 26. T. Sýkora (R. Suchý, A. Kroták), 26. M. Paločko (S. Takáč, Jáchym), 30. A. Kroták (Mlynarovič, S. Takáč), 48. Lapšanský (Štals), 64. Štals (Lapšanský) – 5. Petro (Bambúch, M. Hudec), 16. Meland (Handlovský), 17. R. Macík (M. Hudec, Styk), 36. White (Handlovský, M. Hudec), 51. Heizer (Kadura, Meland)

Vylúčení: 3:9 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: M. Novák – Smerek, Valach, 1192 divákov

Zostavy:
Poprad: Sidor (17. Sedlačko) – R. Suchý, Gaborčík, Fabian, Makovský, D. Šterbák, Jáchym – T. Sýkora, Štals, Lapšanský – A. Kroták, Mlynarovič, Vaic – Drábek, L. Paukovček, M. Nagy – M. Paločko, S. Takáč, Belluš
Banská Bystrica: Košarišťan (30. Kalemba) – Saracino, James Martin, Bambúch, Macháček, Meland, Styk, T. Devečka – White, Heizer, Kadura – Handlovský, M. Hudec, R. Macík – Petro, Zigo, Matúš Chovan – Hamburg

Hlasy:
Milan Jančuška (tréner Popradu): “Dôkladne sme sa na súpera pripravovali, no napriek tomu prvá tretina bola ako zo zlého sna. V šatni sme si povedali ďalšie pokyny a odvtedy to už na ľade vyzeralo celkom inak. Hráčom slúži ku cti, že to nezabalili ani za nepriaznivého stavu.”

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): “Začali sme výborne. V kabíne sme hráčom zdôrazňovali, že Poprad na nás vybehne. Aj tak sme to však nezvládli. Pred zápasom by sme bod brali, teraz sme však nespokojní. Nemôže sa nám stávať, že tak dobre rozohraný zápas prehráme. Nestalo sa to prvýkrát.”

Obrazom: “Kamzíci” porazili “baranov”

I. tretina

Zľava: Eric Meland z HC´05 Banská Bystrica, Juris Stals z HK Poprad a Andrej Košarišťan z HC´05 Banská Bystrica počas hokejového zápasu 31. kola Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Poprad – HC´05 Banská Bystrica.Foto: SITA/Radoslav MaťašZľava: Samuel Mlynarovič z HK Poprad a Lukáš Bambúch z HC´05 Banská Bystrica počas hokejového zápasu 31. kola Tipsport extraligy 2013/2014 medzi HK Poprad – HC´05 Banská Bystrica.Foto: SITA/Radoslav MaťašÚvod vyšiel lepšie hosťom. Jáchymovo vylúčenie síce ešte nepotrestali, hneď ako naskočil popradský bek na ľad však od modrej čiary vystrelil Bambúch a Petro doklepol puk za Sidora – 0:1.

“Kamzíci” mohli vyrovnať v dvoch presilovkách, mali i šance, no naopak inkasovali, keď Meland pokoril popradského gólmana v samostatnom nájazde – 0:2.

To však nebolo zo strany hostí všetko: z kruhu nenápadne vystrelil Macík a strelil ďalší gól – 0:3. Sidora následne vystriedal “v klietke” Sedlačko.

II. tretina

Popradčania vstúpili do prostrednej časti s odhodlaním niečo urobiť so zápasom a ich zvýšená aktivita priniesla aj gólové ovocie – a to hneď štyrikrát.

Najskôr sa presadil Sýkora, potom ten istý hráč v presilovke v 26. min strelou prekvapil brankára Košarišťana a o 51 sekúnd neskôr Paločko doklepol Takáčov pokus a vyrovnal na 3:3.

Poprad sa v 30. min dokonca dostal do vedenia po tvrdej strele Krotáka, White však odpovedal a stav bol znovu vyrovnaný – 4:4.

V tretej tretine sa hra vyrovnala. V 48. min Štals poslal puk do jazdy Lapšanskému, ten sa preštrikoval cez banskobystrickú obranu a perfektným blafákom poslal Poprad po druhý raz do vedenia – 5:4.

Hostia dokázali odpovedať, keď sa pred bránkoviskom presadil Heizer – 5:5. Rozhodnúť mohla opäť dvojica Lapšanský – Sýkora, ich kombináciu však zastavil pozorný striedajúci brankár hostí Kalemba a muselo sa predlžovať.

Predĺženie a sam. nájazdy

V nadstavenom čase presnou strelou rozhodol Lotyš Štals a Poprad si pripísal dva body do tabuľky – 6:5.

HK 36 Skalica – ŠHK 37 Piešťany 2:3 po sam. nájazdoch (0:2, 2:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. R. Školiak (R. Kropáč, Vyrůbalík), 32. Trška (R. Kropáč) – 14. R. Filip (J. Ručkay, Drgoň), 20. Cuník (V. Nemec, Melichárek), rozhodujúci sam. nájazd Melichárek

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Budnil, Jonák – Bednár, Snášel, 1275 divákov

Zostavy:
Skalica: Lipovský – Vyrůbalík, L. Kozák, Trška, Krejčiřík, Mikéska, M. Srnec – M. Kuľha, R. Školiak, Obdržálek – M. Preisinger, Stieler, R. Kropáč – Kutálek, B. Mráz, Šátek – B. Jankovič, M. Sloboda, M. Romančík
Piešťany: Šúrek – Cuník, A. Hruška, Brňák, Škadra, R. Filip, Drgoň, Bučka – S. Saliji, Melichárek, V. Nemec – Lušňák, Holovič, Stupka – R. Lelkeš, Peško, J. Ručkay – Haring, Mišura, Chylo

Hlasy:
Štefan Mega (asistent trénera Skalice): “Chceli sme dnes nadviazať na dva víťazné zápasy, ktoré sa nám podarili v minulom týždni. Žiaľ, ušla nám prvá tretina, súper z minima vyťažil maximum. Do druhej tretiny sme išli s tým, že sme začali hrať na tri útoky a podarilo sa nám vyrovnať. Tento rok nám vôbec nejdú trestné strieľania: prehrali sme zatiaľ všetky v tejto sezóne. Je to škoda, mali sme streleckú prevahu, ale keď nevieme skórovať, tak nemôžeme vyhrať.”

Roman Sýkora (asistent trénera Piešťan): “Dnes sme pricestovali do Skalice bez piatich hráčov základnej zostavy. Problém sme mali na brankárskom poste, kde sú obaja naši brankári zranení. Prišli sme aj s tým, že chceme získať nejaké body. Vedeli sme, že Skalica má silný útok a posledné zápasy hrá veľmi dobre prvé tretiny. Na to sme sa aj pripravili. Bohužiaľ, v druhej tretine sme si mysleli, že je zápas už náš, prestali sme korčuľovať a súper to využil.”

I. tretina

Na skalickom zimnom štadióne sa od začiatku hral svižný hokej, keď sa hra prelievala z jednej strany na druhú.

Prvú vážnejšiu šancu spálili domáci v 6. min, ale Mrázovu strelu do poloodkrytej bránky obrana Piešťan zblokovala.

V 8. min dostali hostia výhodu presilovej hry. V nej najväčšiu šancu spálil Melichárek, keď si po Drgoňovom nahodení puku do bránkoviska chcel ešte Lipovského položiť, no ten prečítal jeho úmysel.

“Havrani” sa napokon dočkali v 14. min, keď domáci hráči nepokryli Filipa a ten tvrdou strelou pomedzi Lipovského betóny otvoril skóre – 0:1.

V 18. min mohli domáci vyrovnať, ale Kropáč ani Stieler neprekonali Šúreka. Naopak v 20. min pri vylúčení Mráza inkasovali domáci druhýkrát, keď strelou nad Lipovského lapačku využil presilovku Cuník – 0:2.

II. tretina

Domáci hokejisti v druhej dvadsaťminútovke pridali a začali sa viac tlačiť pred bránku súpera.

V 24. min dostali Skaličania príležitosť zahrať si presilovku piatich proti trom. Tú sa im síce nepodarilo využiť, no následnú piatich proti štyrom už áno. Vyrůbalíkovu strelu ešte Šúrek vyrazil, poradil si aj s Kropáčovou dorážkou, no na ďalšiu dorážku Školiaka už nedosiahol – 1:2.

Domáci začali ešte viac búšiť a stupňovali svoj tlak. Napokon sa dočkali. V 32. min si na dvakrát v prečíslení vymenili puk Trška s Kropáčom a prvý menovaný namieril presne – 2:2.

Do tretej tretiny vstúpili mužstvá za vyrovnaného stavu. Napriek príležitostiam na oboch stranách sa diváci nedočkali gólu a zápas dospel do predĺženia.

Počas piatich minút si ani jedno mužstvo nevypracovalo vážnejšiu šancu, o víťazovi museli rozhodnúť samostatné nájazdy. V tretej sérii sa presadil hosťujúci Melichárek – 2:3.

MHC Mountfield Martin – HC Košice 0:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

Gól: rozhodujúci sam. nájazd Spilar

Vylúčení: 3:7 na 2 min, navyše: T. Marcinko (Košice) 10 min za zhodenie rukavíc, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc – Gajan, Tornay, 1600 divákov

Zostavy:
Martin: J. Čech – I. Ďatelinka, Pacalaj, J. Perniš, A. Novotný, Brcko, Tupý, Nitriansky, Pástor – Markovič, Galamboš, Važan – Rožník, Fujerík, L. Klíma – Themár, Dírer, J. Cíger – Zlocha ml., Šugár, Fillo
Košice: Hylák (28. Riečický) – Klouček, M. Macejko, Štrbák, Deyl, Šeda, Cebák, M. Kolba – Sojčík, T. Marcinko, Bicek – R. Jenčík, P. Bartoš, Spilar – Jokeľ, Hrnka, Hinďoš – Češík, R. Konečný

Hlasy:
Daniel Babka (tréner Martina): “Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre. V prvej tretine sme si vypracovali päť či šesť vyložených príležitostí, ktoré volali po góle. Paradoxne potom nás vyviedol z rytmu rozhodca, ktorý si musel vymeniť šnúrku na korčuli. V presilovkách máme problémy usadiť sa v útočnom pásme a ohroziť bránku. V závere duelu nás výraznou mierou podržal brankár Čech.”

Anton Tomko (tréner Košíc): “Očakávali sme tuhý odpor zo strany súpera. V prvej tretine mali Martinčania viac šancí, nás pribrzdili vylúčenia. Dôležitým momentom bolo, že sme dokázali ubrániť presilovku domácich piatich proti trom na začiatku tretej tretiny. V závere sme si utvorili veľký tlak, ale gól sa nám nepodarilo streliť. Teším sa, že sme si z Martina odviezli dva body.”

I. tretina

Už v 1. min ukázal Markovič ofenzívne chúťky “kosačiek”. O minútu potom stroskotal na brankárovi Hylákovi aj Fujerík. Šance Sojčíka a Biceka s prehľadom vyriešil na opačnej strane brankár Čech.

Košický gólman sa vyznamenal aj pri Cígerovej šanci v 9. min a o štyri minúty neskôr mu pomohla žŕdka jeho bránky pri Galambošovom zakončení.

Domácim opäť nevychádzali presilovky, ale v rovnovážnom stave boli nebezpečnejší. V 20. min Hylák zázračne svojou hokejkou zobral Važanovi gól a 14 sekúnd pred prvým klaksónom opäť ukázal po Rožníkovej strele, že je oporným stĺpom “oceliarov”.

II. tretina

V druhej tretine Košičania pridali, ale domáci hrali zodpovedne v obrane a pozične vykrývali nebezpečnú zónu pred bránkou. V 28. min sa natlačil Klíma pred Hyláka, pri zákroku sa zranil brankár Košíc a zastúpil ho Riečičký. Ten sa o minútu zaskvel pri Važanovom nájazde.

Na začiatku tretej tretiny nezužitkovali domáci 108 sekundovú dvojnásobnú početnú výhodu.

V 49. min sa ocitol Jenčík zoči-voči Čechovi, ale aj martinský gólman pôsobil spoľahlivým dojmom, a tak pokračovalo čakanie na otvárací gól.

Tlak Košíc potom silnel, Marcinko netrafil v 53. min odkrytú bránku. V záverečných minútach tretej tretiny držal “kosačky” nad vodou Čech a potvrdil svoju výbornú formu z ostatných zápasov.

Bezgólový stav nezmenil ani nadstavený čas, a tak o víťazstve Košíc rozhodol v samostatných nájazdoch Spilar – 0:1.

HKM Zvolen – Dukla Trenčín 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:2, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 16. Hraško (Michal Chovan, Brabenec), 45. Michal Chovan (Síkela, P. Zuzin) – 27. Šišovský (O. Mikula), 39. D. Hudec (Troliga, Čerešňák), rozhodujúci sam. nájazd T. Klíma

Vylúčení: 4:7 na 2 min, navyše: Juraško (Zvolen) 5+DKZ za vrazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Brill, Müllner – Výleta, Šefčík, 1307 divákov

Zostavy:
Zvolen: M. Šimko – Juraško, Obšut, J. Hertl, Hraško, Ťavoda, J. Mucha, L. Pokovič, M. Pospíšil – P. Zuzin, Brabenec, Michal Chovan – Škvaridlo, M. Jurík, Síkela – Mančák, Bortňák, Čanky – Ľ. Zuzin, V. Fekiač, Urgas
Trenčín: Lašák – M. Nemčík, Pozník, Novajovský, Čerešňák, E. Bagin, E. Bednár, Ryzák – Kútny, O. Rusnák, Komínek – O. Mikula, Troliga, Šišovský – D. Hudec, M. Toman, T. Klíma – F. Nemček, Michal Hlinka (do 13. min), T. Lipták – od 26. J. Pardavý

Hlasy:
Július Šupler (tréner Zvolena): “Žiaľ, trápi nás viróza. Až jedenásť hráčov užíva lieky. Už vo štvrtok na zápas s ´dvadsiatkou´ išli siedmi hráči špeciálnym mikrobusom, aby sa nákaza nepreniesla na ostatných. Tento proces choroby sa nedá nijako zastaviť, navyše Baláž má zápal pľúc a to sa na výkone mužstva prejavilo. Navyše za desať dní hráme šesť zápasov, čo sa tiež prejavilo v tomto stretnutí. Predĺženie a nájazdy sú otázkou majstrovstva, ale aj športového šťastia a v tomto ukazovateli sme nedokázali Trenčanom konkurovať. Potrebujeme sa dať do poriadku po zdravotnej stránke a v Piešťanoch sa pokúsiť, aj s oklieštenou zostavou, bodovať.”

Milan Staš (tréner Trenčína): “Zvolen bol v tomto zápase hokejovejší. My sme to kompenzovali bojovnosťou a srdcom a s cieľom ísť za víťazstvom. Nevychádzali nám presilové hry, dokonca pri našej výhode išli domáci do vedenia. Po vyrovnaní sme sa už zamerali na obranu a aj keď nebola nejako pevná, tak to riešil Jano Lašák bravúrnymi zákrokmi. Predĺženie a nájazdy sú už vabank. Som rád, že sme mali šťastnú ruku a podarilo sa nám zvíťaziť

I. tretina

Trenčania nezačali pod Pustým hradom zle a v 7. min mohli ísť do vedenia. Po rýchlom protiútoku Komínek našiel Kútneho, ktorý sám pred Šimkom strieľal do žŕdky a následne sa nepresadil z dorážky.

V 13. min narazil na mantinel Denisa Hudeca kapitán Zvolena Juraško, za čo si vyslúžil päťminútový trest plus do konca zápasu, ale hostia nevyužili túto početnú výhodu.

Naopak počas nej inkasovali, keď sa do prečíslenia dvoch na jedného dostali Michal Chovan s Brabencom. Prvý menovaný domáci krídelník nepokoril Lašáka, no z druhého sledu sa to napokon podarilo obrancovi Hraškovi spoza kruhov už do rozhodenej obrany Dukly – 1:0.

V závere prvej tretiny sa naskytla presilovka aj majstrovi, štyri sekundy pred klaksónom nezužitkoval šancu voľný Mucha.

II. tretina

Zvolenskí hokejisti hýrili aktivitou aj na začiatku druhej tretiny, nevyužili však ďalšiu presilovku. Po jej skončení mohli inkasovať, keď z trestnej lavice prešiel do útoku Toman a dobre vyskúšal Šimka strelou spoza hráča.

Trenčanom napokon vyšiel protiútok v 27. min: Šišovský prešiel cez domáceho obrancu a presadil sa strelou po ľade – 1:1.

V druhej polovici duelu videli diváci príležitosti na oboch stranách. Najprv z dvoch metrov neuspel pred bránkou Nemček a po ňom nevyšiel pekný prienik z ľavej strany ako i koncovka Síkelovi.

Hostia však napokon ťažili z chýb zvolenskej defenzívy. Popri mantineli sa pretlačil dopredu D. Hudec a v 39. min poslal puk pod hornú žŕdku – 1:2.

Obhajca titulu vyrovnal v tretej tretine z presilovky. V 45. min vystrelil od modrej čiary Michal Chovan a tečovaný puk smeroval pomedzi betóny Lašáka – 2:2. Následne sa striedali šance raz na jednej, raz na druhej strane.

Pred Šimkom dobiedzal nebezpečne Troliga a pred skúseným gólmanom Dukly to skúšal aktívny Michal Chovan. V 51. min sa pred brankárom HKM strhla trma-vrma, z ktorej mohol ťažiť Rusnák.

Trenčianski hokejisti mali viac z hry. Po Hertlovej chybe sa dostal ku koncovke na ľavej strane Kútny, ale nenašiel účinný recept na víťazný gól. V 55. min sa domácim naskytol brejk, ale P. Zuzin mieril do žŕdky.

Zápas napokon dospel do predĺženia, v ktorom najprv zverenci Júliusa Šuplera nevyužili presilovku štyroch proti trom a potom ani hostia, ktorí mali rovnakú možnosť v záverečnej minúte. Nasledovali samostatné nájazdy a v nich rozhodol vo štvrtej sérii jediný úspešný strelec T. Klíma o víťazstve Trenčína – 2:3.

HK Orange 20 20 3 1 3 0 2 11 41:77 19

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.