Plavec Klobučník dosiahol životný úspech, bol štvrtý

0
283

HERNING 13. decembra (WEBNOVINY) – Najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére dosiahol v piatok slovenský plavec Tomáš Klobučník.

Dvadsaťtriročný prsiar obsadil v podvečernom finále stovky na majstrovstvách Európy v krátkom bazéne v dánskom Herningu 4. miesto časom 57,75 s, ktorým znova zlepšil vlastný národný rekord o desať stotín sekundy.

Od bronzovej medaily ho delilo 0,51 s.

„Musím niekde začať. Nevedel som, čo mám od finále čakať, lebo ako som viackrát povedal – je to poker. Mohol som skončiť na medailovej pozícii, ale aj desiaty. Ušla sa mi zemiaková, ale je to každopádne môj životný úspech. Tvrdo a poctivo som trénoval, ale toto umiestnenie na stovke prevýšilo moje očakávania,“ povedal 23-ročný zverenec Nemca Dirka Langeho.

Klobučníkova najsilnejšia disciplína 200 m prsia príde na rad až v nedeľu. „Počas stovky bola perfektná atmosféra, krásna skúsenosť, veľmi som si toto finále užil. Patrím už medzi tých prsiarov, ktorí si preteky vedia kontrolovať. To sa mi veľmi páči. Nemám medailu, ale aj štvrté miesto v Európe je krásne,“ dodal topoľčiansky rodák.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.