Gem Archer z Beady Eye odohral prvý koncert po zranení hlavy

0
687

BRATISLAVA 8. novembra (WEBNOVINY) – Gitarista britskej skupiny Beady Eye Gem Archer absolvoval vo štvrtok v írskom Dubline svoj prvý koncert od začiatku augusta, keď utrpel fraktúru lebky.

Skupina na čele s Liamom Gallagherom týmto vystúpením odštartovala turné po Britských ostrovoch, pričom v Dubline okrem skladieb z novej štúdiovky BE (2013) zaznela napríklad aj coververzia piesne Gimme Shelter od The Rolling Stones.

Archer utrpel fraktúru lebky 1. augusta, keď spadol doma zo schodov. Hudobníka po úraze hospitalizovali, po týždni ho však z nemocnice prepustili.

Beady Eye následne zrušili všetky naplánované koncerty, vrátane vystúpenia na V Festivale. Archer krátko pred koncertom v Dubline pre magazín NME uviedol, ako si na svoj úraz s odstupom času spomína.

"Zvláštne je, že ten pád si vôbec nepamätám, ani väčšinu z toho, čo nasledovalo. Bolo to celkom vážne a ovplyvnilo to veľa ľudí, predovšetkým moju manželku a deti. Nikomu by som niečo také neprial zažiť," povedal 46-ročný hudobník.

Video: Beady Eye – Flick of the Finger

Formácia Beady Eye vznikla v roku 2009 po rozpade legendárnej kapely Oasis, kde spolu s Liamom Gallagherom pôsobil aj jeho brat Noel. Debutovú štúdiovku Different Gear, Still Speeding, ktorá sa dostala na tretie miesto britského albumového rebríčka, vydali vo februári 2011.

Pochádzajú z nej single Bring The Light, Four Letter Word, The Roller, Millionaire a The Beat Goes On. Medzi úspechy skupiny patrí napríklad vlaňajšie vystúpenie na olympijských hrách v Londýne, kde po tom, ako ponuku organizátorov odmietli Noel Gallagher’s High Flying Birds, predviedli najznámejšiu pieseň Oasis – Wonderwall. Spomínaný druhý album Beady Eye s názvom BE vyšiel 10. júna.

Informácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.