Faux pas v Rakúsku, Billa predávala ľuďom ošúpané banány

0
468

BRATISLAVA 23. januára (WEBNOVINY) – Šokujúci „zlepšovák" vymyslel pre svojich zákazníkov jeden zo supermarketov siete Billa v Rakúsku. Na pultoch v oddelení s ovocím sa objavilo neekologické balenie s ošúpanými banánmi, ktoré boli navyše zabalené v potravinárskej fólii.

Netradičný predaj exotického ovocia sa ihneď stal terčom kritiky nielen ľudí na najväčších sociálnych sieťach, ale aj aktivistov z hnutia Greenpeace. Podľa informácií rakúskeho vydania The Times, s podivným exotickým produktom údajne nesúhlasia ani samotní zamestnanci a od konania supermarketu sa dištancovali.

Hovorca Greenpeace v Rakúsku pre miestne vydanie denníka Times povedal: „Ak existuje nejaké jedlo, ktoré sa dá ľahko odbaliť a ihneď konzumovať, je to banán. Ošúpať ho len preto, aby ho následne mohli zabaliť do neekologického plastu je jednoducho bláznovstvo," citoval vyhlásenie hovorcu portál britského denníka Daily Mail Dailymail.co.uk.

Nemecká sieť supermarketov Billa už stihla na nepríjemné bombardovanie zo strany pobúrenej verejnosti aj zareagovať. Pod ťarchou kritiky sa vedenie za svoj prešľap ospravedlnilo.

Obchodný reťazec Billa je súčasťou nemeckej nadnárodnej skupiny Rewe Group. Cez obchodnú sieť Billa pôsobí na Slovensku od roku 1993. V 122 predajniach na Slovensku Billa zamestnáva celkovo takmer 4000 pracovníkov.

Informácie pochádzajú zo stránky www.dailymail.co.uk a z archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.