Facebook odkúpi spoločnosť WhatsApp

0
911

BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Facebook odkúpi rýchlorastúcu spoločnosť WhatsApp za 19 miliárd USD v hotovostnej forme a vo forme akcií. Najväčšia sociálna sieť na svete sa tak snaží získať si popularitu predovšetkým medzi mladšími užívateľmi. WhatsApp má celosvetovo 450 miliónov užívateľov, pričom medzi nimi umožňuje komunikáciu.

Podľa šéfa spoločnosti Facebook Marka Zuckerberga sa počet užívateľov WhatsApp denne zvyšuje o jeden milión. “WhatsApp doplní naše existujúce služby v oblasti chatu a posielania správ a našej komunite poskytne nový nástroj,” povedal šéf Facebooku.

“WhatsApp a Facebook Messenger slúžia rozdielnym a dôležitým užívateľom, preto budeme investovať do oboch,” doplnil. Facebook prisľúbil, že značku WhatsApp zachová a ak sa tak nestane, zaplatí v hotovosti poplatok 1 miliardu USD. Šéf WhatsApp Jan Koum sa stane členom predstavenstva spoločnosti Facebook.

Facebook taktiež odkúpil aplikáciu na zdieľanie fotografií Instagram za 1 miliardu USD. Investícia do WhatsApp bude teda výrazne vyššia. Niektorí pozorovatelia aj tak považujú zaplatenú sumu za Instagram za prehnanú. Instagram využíva 30 miliónov užívateľov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.