Ceny ropy v stredu posilnili, zlato zlacnelo

0
549

NEW YORK 20. februára (WEBNOVINY) – Ceny americkej ropy v stredu posilnili, keď ich podporili predpovede ďalšej vlny chladného počasia, ktorá by mala USA zasiahnuť budúci týždeň. Trh výraznejšie nezareagoval na správu Amerického ropného inštitútu (API), podľa ktorej zásoby ropných produktov vrátane vykurovacích olejov v uplynulom týždni klesli oveľa menej, než sa čakalo.

Pozornosť investorov sa totiž zameriava na správu o zásobách komodity, ktorú má zverejniť vo štvrtok Federálny úrad pre energetiku. Ceny ľahkej americkej ropy posilnili o 88 centov na 103,31 USD za barel. Britská ropa Brent zdražela mierne o 1 cent na 110,47 USD za barel.

Ceny zlata v stredu stratili takmer 1 %. Výpredaje nasledovali po zverejnení protokolu z posledného zasadnutia americkej centrálnej banky (Fed), podľa ktorého viacerí predstavitelia jej menovej rady vyjadrili odhodlanie pokračovať v utlmovaní podporných opatrení predvídateľným tempom.

Očakávanie, že Federálny rezervný systém bude každý mesiac znižovať objem nákupov dlhopisov o 10 miliárd USD, znížilo dopyt po zlate ako poistke voči inflácii. Spotová cena zlata bola o 20:33 GMT na úrovni 1 350,50 USD za uncu, čo bolo o 0,8 % menej ako záverečná hodnota z utorka. Aprílové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej zlacneli o 4 USD na 1 320,40 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.