Egyptské úrady ukončili vyšetrovanie smrti dvoch Češiek

0
643

PRAHA 8. januára (WEBNOVINY) – Egyptské úrady ukončili vyšetrovanie smrti dvoch Češiek, ktoré našli minulý rok v lete otrávené v hoteli v Hurghade.

Serveru iDNES.cz to v stredu povedala hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Johana Grohová. Napriek ukončeniu vyšetrovania však nie je podľa ministerstva jasné, s akým výsledkom sa skončilo.

„Zatiaľ nemáme oficiálnu správu od egyptskej strany,“ povedala Grohová s tým, že egyptská prokuratúra zatiaľ nereagovala na žiadosť o jej zaslanie. Ministerstvo nevie ani to, či bol niekto v súvislosti s úmrtiami obvinený.

Manžel a otec mŕtvych Petr Kramný je naspäť v Českej republike už od októbra. Svoju tridsaťšesťročnú manželku a osemročnú dcéru Karlu našiel v júli mŕtve v hotelovej izbe, v ktorej rodina z Karvinej počas dovolenky bývala.

Egyptská polícia následne muža zadržala na tri mesiace ako svedka. Okolnosti smrti oboch Češiek, ktoré boli podľa pitvy otrávené neznámou látkou, stále nie sú jasné. Kramný vypovedal, že obe trpeli žalúdočnými problémami z jedla. Verziu otravy z jedla však spochybnil riaditeľ nemocnice v Hurghade, podľa ktorého mali žalúdky rozleptané jedom.

Odporúčame aj:

Telá mŕtvych českých turistiek z Egypta prevezú domov

Tragédia v Egypte, v hoteli našli dve mŕtve Češky

Smrť Češiek v Egypte sa zamotáva, muž prezradil detaily o smrti

Záhadnú smrť Češiek v Egypte naďalej vyšetrujú

Žalúdky mŕtvych Češiek v Egypte boli rozleptané kyselinou

Mŕtve Češky v Egypte mohli byť otrávené aj kyanidom

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.