Druhé kolo volieb prezidenta by bolo súbojom Fica a Kisku

0
397

BRATISLAVA 4. februára (WEBNOVINY) – V druhom kole prezidentských volieb by sa aj podľa prieskumu agentúry Polis Slovakia pre agentúru SITA stretol súčasný premiér a kandidát Smeru-SD Robert Fico a nezávislý kandidát Andrej Kiska. Podľa prieskumu by Fico získal 40,5 percenta hlasov, Kiska 15,3 percenta. Za Kiskom o viac ako päť percent zaostáva občiansky kandidát Milan Kňažko so ziskom 10,1 percenta hlasov.

Agentúra Polis Slovakia vykonala telefonický prieskum pre agentúru SITA v dňoch od 24. januára do 2. februára 2014. Šlo o vzorku 1 969 respondentov starších ako 18 rokov v celej SR. Respondentov sa agentúra pýtala: Ak by boli prezidentské voľby tento víkend, ktorého kandidáta by ste volili?

Za Ficom, Kiskom a Kňažkom ako štvrtý nasleduje podľa prieskumu poslanec NR SR a občiansky kandidát Radoslav Procházka, ktorému by ľudia odovzdali 9,2 percenta hlasov. Pavol Hrušovský, je kandidátom Ľudovej platformy, by získal 9,1 percenta, Gyula Bárdos – kandidát SMK, 4,3 percenta. Poslankyňa a občianska kandidátka Helena Mezenská by podľa prieskumu skončila s 3,7 percenta hlasov, občiansky kandidát Ján Čarnogurský by získal tri percentá hlasov.

Lekárovi a občianskemu kandidátovi Viliamovi Fischerovi by podľa prieskumu ľudia odovzdali 1,3 percenta hlasov. Iní kandidáti by dohromady získali 3,5 percenta. Preferencie jednotlivých kandidátov sú vyrátané zo 63-percentnej účasti. Takmer štvrtina respondentov – 24 percent, bolo nerozhodnutých, voliť by nešlo 13 percent opýtaných.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.