Slovenskí architekti zabojujú za svoje projekty v Bukurešti

0
407

Hlavným kritériom súťaže bude predstaviť kreatívny návrh energeticky pasívnej budovy, ktorá sa stane súčasťou novej mestskej časti pre 200 000 ľudí.

BRATISLAVA 4. februára (WBN/PR) – Medzinárodné finále desiateho ročníka súťaže Isover Multi-Comfort House Student Contest sa uskutoční už koncom mája tohto roku v Bukurešti. Jedinečnú šancu obájiť vlastné projekty a konkurovať tak vysokoškolákom z iných krajín sveta majú aj slovenskí študenti.

Zadaním tohtoročnej súťaže Isover Multi-Comfort House Student Contest je navrhnúť základnú školu pre 400 – 600 žiakov vo veku 6 – 10 rokov v tureckom meste Gaziantep. Hlavným kritériom súťaže bude predstaviť kreatívny návrh energeticky pasívnej budovy, ktorá sa stane súčasťou novej mestskej časti pre 200 000 ľudí.

Do desiateho ročníka súťaže sa aktuálne zaregistrovalo viac ako 800 tímov z 24 krajín, medzi nimi aj slovenskí študenti. Tí, ktorí tak ešte urobiť nestihli, majú stále šancu zabojovať o postup do medzinárodného kola 10. ročníka súťaže, a to odovzdaním svojich projektov najneskôr do 5. mája 2014. Národná porota zložená z odborníkov v oblasti architektúry a zástupcu spoločnosti Isover vyberie zo všetkých súťažných návrhov tri, ktorých autori si rozdelia peňažnú výhru 2 000 € a získajú možnosť zabojovať v medzinárodnom finále v Bukurešti 28. – 31. mája 2014. Súťaž bude zavŕšená gala večerom, na ktorom budú vystavené všetky súťažné projekty a vyhlásení traja víťazi peňažných výhier vo výške 1 500 €, 1 000 € a 750 €.

Organizátor súťaže, spoločnosť Isover vyrábajúca na celom svete špičkové izolácie, dlhodobo podporuje architektov v tom, aby prinášali riešenia zmierňujúce vplyv človek na životné prostredie a zvyšujúce životný komfort. Podmienkou súťažného návrhu je preto architektúra v energeticky pasívnom štandarde. Viac informácií o súťaži a podrobné zadanie nájdete na stránke www.isover.sk.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.