Dovolenka vlastným autom. Toto by vám nemalo chýbať na cestách

0
809
Dovolenka vlastným autom. Toto by vám nemalo chýbať na cestách

Zbaliť všetko potrebné na dlhšiu dovolenku majú v rukách ženy. Muži sa musia postarať o to, aby sa zbalené veci zmestili do vozidla. Táto úloha vie byť na splnenie naozaj komplikovaná predovšetkým u viacpočetných rodín. Hlavu máte v smútku, že si nemôžete zbaliť obľúbený bicykel či surf. Nezúfajte! Aj do malého automobilu sa zmestí všetko, čo vám robí radosť a ešte vám zostane miesto navyše.

Cyklistická dovolenka pri mori

Iste ste na cestách videli nejedného motoristu, ktorý prevážal bicykle. S túžbou v očiach ste mu závideli, že aj mimo domova si môže užívať  jazdu na bicykli. Prečo si svoju túžbu nesplníte? Ceny nosičov na bicykel nie sú vysoké a niektoré unesú bicykle celej rodiny či elektrobicykel. Vybrať si môžete z viacerých variantov. Napríklad cenovo najdostupnejšie nosiče na strechu vozidla. Tieto nosiče sa dajú namontovať na priečniky resp. hagusy každého vozidla. Navyše chránia bicykle pred znečistením, sú skladné a uvezú až štyri kusy bicyklov. Nosiče bicyklov na piate dvere volia šoféri, ktorí majú vyššie vozidlo a zle by sa im nakladali bicykle na strechu. Podobne ako prvý spomínaný typ sú veľmi skladné a zároveň nerobia problémy pri vjazde do garáže. Najpraktickejší je nosič na ťažné. Nosiče na ťažné v sebe spájajú kombináciu všetkých výhod predošlých dvoch typov nosičov – jednoduchá montáž, univerzálnosť, skladnosť, možnosť upevnenia štyroch bicyklov a prístup do kufra vozidla. Jedinými nevýhodami nosiča na ťažné sú jeho vyššia cena a nutnosť inštalácie tretej poznávacej značky.

Oblečenie, športové potreby a niečo navyše

Takže bicykel už máte pripevnený na nosiči na ťažnom zariadení a môžete sa venovať uloženiu všetkej batožiny. Zostalo vám miesto na streche, a preto vám odporúčame si zaobstarať strešný box. Strešné boxy nevyužijete len počas cesty na dovolenku, ale aj pri nákupoch, prevážaní väčšieho nákladu alebo pri sťahovaní. Vybrať si môžete od najmenších boxov s objemom od 400 litrov až po boxy, ktoré prevezú 650 litrov nákladu. Strešný box sa inštaluje na priečniky, náklad je v ňom bezpečne uložený vďaka upínacím popruhom alebo priečkam a o bezpečnosť sa stará centrálne uzamykanie. V strešnom boxe sa dajú prevážať rôzne športové potreby, detské surfy či detské kočíky. Čo sa kočíkov týka, lepším variantom na cesty sú cyklovozíky. Špeciálne modely cyklovozíkov v sebe spájajú detský kočík, vozík na jogging a vozík za bicykel. Vďaka cyklovozíku sa môžete na dovolenke venovať svojmu obľúbenému športu a vaše dieťa bude v bezpečí pri vás. Cyklovozík sa dá využívať od dvoch mesiacov veku dieťaťa a jeho maximálna nosnosť môže byť až 45 kg. Vo vozíku je dieťa chránené popruhmi, o jeho pohodlie sa starajú vetracie otvory, vysoké odpruženie mu zaručuje pokojný spánok a vďaka parkovacej brzde či odkláňaciemu zariadeniu je cyklovozík tým najbezpečnejším miestom pre vášho milovaného drobca.