Dimension Data ukončila akvizíciu NextiraOne

0
232

Budúcou stratégiou spoločnosti Dimension Data je zlúčiť portfólio oboch spoločností a vytvoriť tak ponuku produktov a služieb pre podniky v privátnom aj verejnom sektore.
BRATISLAVA 4. februára (WBN/PR) – Dimension Data, globálny poskytovateľ služieb a riešení s majetkom 5,8 miliardy USD dnes oznámil akvizíciu spoločnosti NextiraOne, európskej nadnárodnej spoločnosti, ktorá poskytuje podnikové komunikačné služby a riešenia spojené s navrhovaním, implementáciou a servisnými službami pre viac ako 18 000 európskych klientov zo súkromného a verejného sektora.

S okamžitou platnosťou nastáva dvojstupňová transakcia čo znamená, že v prvom kroku Dimension Data preberá pobočky NextiraOne a jej 1 850 stálych zamestnancov v Rakúsku, Belgicku, Českej republike, Nemecku, Maďarsku, Írsku, Luxembursku, Holandsku, Poľsku, Portugalsku, na Slovensku, v Španielsku a vo Veľkej Británii. Dimension Data sa rovnako zaviazala prevziať pobočky spoločnosti NextiraOne vo Francúzsku a Taliansku v polovici roka 2015, avšak za predpokladu dosiahnutia stanovených výkonnostných cieľov. Spoločnosť Dimension Data sa k otázke ceny, ktorú za spoločnosť NextiraOne zaplatila, nevyjadruje.

Brett Dawson, Generálny riaditeľ Dimension Data plc. povedal, “V minulom roku skupina Dimension Data oznámila, že v najbližších piatich rokoch zdvojnásobí svoje výnosy zo 6 miliárd USD na 12 miliárd USD. Za posledných 10 rokov narástli naše výnosy trojnásobne a teraz hľadáme spôsob ako ich prostredníctvom organického rastu a strategických akvizícií zdvojnásobiť. Odkúpenie NextiraOne je prvým významným krokom na tejto päťročnej ceste. Vďaka tejto transakcii Dimension Data vstupuje do nových segmentov trhu, naša klientska základňa sa rozrastie a 1 850 skúsených zamestnancov s vynikajúcimi odbornými schopnosťami sa pridá k rodine Dimension Data. Zároveň sa nám otvára príležitosť expandovať do segmentu malých a stredných podnikov.

Budúcou stratégiou spoločnosti Dimension Data je zlúčiť portfólio oboch spoločností a vytvoriť tak ponuku produktov a služieb pre podniky v privátnom aj verejnom sektore. Osobitne sa teším, že NextiraOne poskytuje služby v oblasti unified communications a kolaborácie, vďaka čomu bude môcť spoločnosť Dimension Data spravovať a riadiť podnikové komunikačné IT infraštruktúry na úrovni rôznych platforiem.

“S NextiraOne, začlenenou do spoločnosti Dimension Data, je našou víziou stať sa popredným poskytovateľom riešení a služieb v oblasti informačných technológií v Európe,” povedal Dawson.

Andrew Coulsen, Generálny riaditeľ európskeho zastúpenia spoločnosti Dimension Data Europe dodal, “Pôsobenie spoločnosti Dimension Data v Európe sa zvyšuje z doterajších 10 na 16 krajín. V súčasnosti tak máme ďalšie priame zastúpenie v šiestich krajinách, vrátane Maďarska, Poľska, Slovenska, Rakúska, Portugalska a Írska. V krajinách, kde už spoločnosť Dimension Data pôsobí sa vďaka tomuto kroku zvyšuje náš trhový podiel. Preberáme 1 075 vynikajúcich technických pracovníkov, ktorí sa stanú súčasťou našich európskych pobočiek. Osobitne nás teší, že NextiraOne pôsobí vo verejnom a privátnom sektore, vďaka čomu Dimension Data expanduje do novej oblasti.”

David Winn, generálny riaditeľ spoločnosti NextiraOne a predseda správnej rady dodal: “To, že sme sa stali súčasťou spoločnosti Dimension Data je potvrdením vysoko kvalitných riešení a služieb, ktoré NextiraOne poskytuje. Máme veľmi silné podnikateľské aktivity v oblasti poskytovania komunikačných služieb, unified communications a kolaboračných riešení a sme schopní zabezpečiť správu a riadenie komunikačných IT infraštruktúr, postavených na rôznych technologických platformách. Spolu s kombinovanými IT a cloudovými riešeniami oboch spoločností nás to stavia do pozície jedného z lídrov v poskytovaní služieb a riešení v oblasti informačných a komunikačných technológií v celej Európe.”

NextiraOne bude premenovaná na spoločnosť Dimension Data v priebehu nasledujúcich troch mesiacov. Pán Coulsen bude naďalej zastávať funkciu generálneho riaditeľa Dimension Data Europe a povedie celý integračný proces. Pán Winn povedie zostávajúce pobočky NextiraOne vo Francúzsku a v Taliansku a zároveň bude pôsobiť ako poradca pre Dimension Data pre oblasť vzťahov s klientmi a technologickými partnermi.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.