Dánska turistka tvrdí, že bola v Indii hromadne znásilnená

0
250

NAÍ DILLÍ 15. januára (WEBNOVINY) – Polícia v indickej metropole Naí Dillí sa zaoberá udaním dánskej turistky, ktorú podľa jej slov znásilnila skupina mužov neďaleko jej hotela.

Stať sa tak malo v utorok v noci vo štvrti Pahargandž, ktorá je obľúbeným miestom turistov s mnohými reštauráciami a hotelmi.

Päťdesiatjedenročná Dánka polícii povedala, že v snahe nájsť cestu do svojho hotela oslovila neznámych mužov, ktorí ju pod hrozbou zabitia najprv okradli o peniaze a luxusný telefón a následne hromadne znásilnili.

Čin oznámila šéfovi hotela, ktorý zalarmoval políciu. Žena sa však odmietla podrobiť lekárskemu vyšetreniu a v stredu ráno odletela do vlasti. Polícia vo veci závažného obvinenia vypočula skupinu mužov.

Indická polícia sa v uplynulých mesiacoch musela zaoberať niekoľkými prípadmi hromadného znásilnenia. Najhorším bol známy prípad krutého zneužitia mladej študentky v autobuse z decembra 2012.

Štyria páchatelia za znásilnenie s dôsledkom smrti dostali doživotné tresty, piateho našli obeseného v jeho cele. India sa stala symbolom sexuálneho zneužívania žien, ktorých znásilnenie je hlásené v priemere každých 21 minút, píše portál britskej vysielacej stanice BBC.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.