Čo robí Japonské bary takými špeciálnymi?

0
944

Každý asi pozná ten zaujímavý fakt o Japoncoch, že sú vo väčšine vecí skvelí a zvláštni zároveň. Tých vecí by bol asi plný zoznam, do ktorého patrí aj alkohol, jeho výroba, pitie a aj servírovanie.

Ak Japonci pijú, tak pijú poriadne a sú si toho vedomí. Predstavuje to pre nich oslavu skvelého alkoholu, dobrej spoločnosti a atmosféry. Ich koktailové bary sa stali právom populárne po celom svete.

Čo je vlastne japonský koktailového? Vychádza to už priamo z mena, ide teda o bar, v ktorom sa podávajú koktaily venované témam okolo Japonska a podávajú sa v nich aj tradičné japonské špeciality, aby priblížili svojim hosťom kultúru tejto jedinečnej krajiny.

To však ale neznamená, že sú gýčové a nevhodné, ako nejaká karikatúra ich kultúry. Práve naopak, podávajú nápoje v štýle japonských barmanov a kuchárov. Dôslednosť je veľmi dôležitá, a preto sa snažia dodržiavať presné chute jedál a koktailov s pravými ázijskými konceptmi a chuťami.

Japonci majú úplne odlišnú kultúru v oblasti pitia alkoholu. Tí ktorí ho vyrábajú to robia s rešpektom a rovnako k nemu pristupujú aj konzumenti. Povolanie barmana je v Japonsku vnímané ako rešpektovaná a vysoko hodnotená práca.

Aj preto sa stali japonské bary vo svete veľmi populárne a začínajú prinášať svoju kultúru do nových krajín. Kvalitné japonské bary v New Yorku alebo Londýne sú samozrejmosťou, avšak ak chcete ochutnať a zažiť nefalšovanú japonskú kultúru, treba navštíviť Japonsko. V Tokijskej štvrti Ginza, ktorá je svetovo známa svojimi barmi, nájdete Bar High Five, Bar Hoshi a Ginza Tender.

Ak človek navštívi jeden z týchto barov, pochopí japonskú dôslednosť a kvalitu ich služieb. Spomínaná Ginza je obzvlášť dobre známa pre svoje bary, takže ak sa ocitnete v Tokiu, nevynechajte toto miesto zo svojho zoznamu miest, ktoré chcete navštíviť.

Japonské koktailové bary nie sú iba priemerné bary. Nie je ich štýlom len tak zmiešať nejaké druhy nápojov, pridať prúžok citrónu a nazvať to koktailom. Premýšľajú, zvažujú a rozhodujú sa o tom, ako spraviť dokonalý harmonický koktail. To je aj pre ich kultúru jedným z hlavných prvkov, harmónia medzi človekom a prírodou. Tak nazvali aj jednu svoju whisky – Harmony. A to robí japonskú kultúru, kuchyňu a bary jedinečnými.

Či je to teda najznámejšia škótska alebo írska whisky, kvalitný karibský rum, ruská vodka alebo iný kvalitný alkohol, japonské bary a ich alkohol vás ohúri.