Čo je to úrazové poistenie sedadiel?

0
1433

To, že povinné zmluvné poistenie kryje škody spôsobené pri dopravnej nehode iste viete. Čo však zranené prípadne usmrtené osoby? Poisťovne na to pamätajú a ponúkajú možnosť uzavrieť úrazové poistenie vozidiel. Na čo všetko slúži?

Aké udalosti kryje úrazové poistenie sedadiel?

Takýmto poistením sú poistené všetky osoby nachádzajúce sa vo vozidle – či už ide o vodiča alebo spolucestujúcich. Tí vôbec nemusia byť priami príbuzní šoféra, poistenie kryje aj zamestnancov, zákazníkov, kolegov či stopárov. Jediným obmedzením je vek, poistená osoba nesmie byť staršia ako 80 rokov. Úrazové poistenie sedadiel kryje úrazy spôsobené vo vozidle alebo v bezprostrednej blízkosti vozidla či už počas jazdy, alebo pri nastupovaní a vystupovaní z auta.

Pre koho je vhodné úrazové poistenie sedadiel?

Hoci sa vám tento typ poistenia hodí aj súkromným osobám, zbystriť by mali hlavne podnikatelia či taxikári. Úrazové poistenie sedadiel môžete uzavrieť pre všetky osobné vozidlá bez rozdielu, či ide o súkromný alebo firemný automobil. To isté platí pre nákladné motorové vozidlá či autobusy s kapacitou maximálne 9 pasažierov. Zmluvu môže uzatvára fyzická alebo právnická osoba. Pokiaľ teda požičiavate autá, vlastníte taxislužbu či autoškolu, možnosť úrazového poistenia sedadiel dobre zvážte.

Úrazové poistenie vozidiel k PZP?

Mnoho poisťovní ponúka úrazové poistenie sedadiel vo forme pripoistenia k vášmu povinnému zmluvnému poisteniu. Takáto zmluva zabezpečí krytie škôd a úrazov v jednom. Spojená je i s výhodnejšou cenovou ponukou, keďže poisťovňa ocení vernosť a využívanie jej služieb. Pokiaľ k vášmu aktuálnemu PZP možnosť pripoistenia neexistuje, na trhu sa jednoducho zorientujte a nájdite najvýhodnejšie ponuky pomocou online porovnávačov PZP poistenia.

Či využívate vaše auto na súkromné alebo firemné účely, úrazové poistenie vozidiel stojí za zváženie. Najvýhodnejšie ho uzavriete ako pripoistenie k PZP. V prípade nešťastia tak predídete vysokým nákladom či nepríjemnostiam.