Čo by ste mali vedieť ešte pred tým, ako vašim deťom zadovážite kolobežku?

0
1812

Vedeli ste o tom, že kolobežkovanie je pre deti nielen ideálnou letnou aktivitou, ktorá ich zabaví vždy a všade, no poskytuje desiatky benefitov, ktoré výrazne vplývajú na ich vývin? Samozrejme, že aj pri tejto športovej aktivite treba byť obozretný, a teda dbať na bezpečnosť. To znamená, že prilba, chrániče na ruky a chrániče na kolená by mali byť alfou a omegou obzvlášť vtedy, ak ste sa rozhodli kolobežku zadovážiť malému dieťaťu. Čo by ste pred kúpou detskej kolobežky mali vedieť rozhodne aj vy? Aký je rozdiel medzi klasickou detskou a freestyle kolobežkou? Nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi riadkami a doprajte vašim ratolestiam radosť v podobe kolobežkovania, ktoré si jednoznačne zamilujú.

Výborná ergonómia, zotrvačnosť i kvalitné spracovanie

Kolobežka určená pre deti sa vyznačuje kvalitným spracovaním a ergonómiou, vďaka čomu odolá aj silnejším nárazom či inému mechanickému poškodeniu. Výhodou je, že telo kolobežky je vystužené oceľovým prvkom, a teda sa nášľapná časť neprehýba. Tie kvalitné kolobežky sú zárukou tichého chodu a hladkej prevádzky, pričom sa môžu pochváliť prvotriednou zotrvačnosťou. Detské kolobežky majú výhodu tiež v tom, že sa dajú riadidlá výškovo nastaviť, zväčša do štyroch polôh, čo je jedna z najväčších predností.

Bláznivá jazda, rôznorodé triky a rýchle brzdenie

Freestyle kolobežky sa vyznačujú hliníkovou spevnenou nášľapnou doskou, vidlicou a obdĺžnikovým spojom medzi nimi. Kolieska sú vystužené a ich jadro liate, pričom vo vnútri sa nachádzajú kvalitné ložiská, ktoré sú zárukou rýchlej a plynulej jazdy. Tento typ kolobežiek je vhodný aj pre začiatočníkov, avšak sú využívané predovšetkým na skákanie, triky či bláznivú jazdu. Tak čo poviete, ktorý typ kolobežky bude pre vás či vaše dieťa tou správnou voľbou?