Cez jarné prázdniny sa zima nekoná, počasie bude teplé

0
523

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – Štart jarných prázdnin v Banskobystrickom, Žilinskom a Trenčianskom kraji nebude ako stvorený na lyžovačku či iné zimné zábavky. Naďalej bude na našom území prevládať teplé jarné počasie.

Po prechode zvlneného studeného frontu začne v pondelok tlak vzduchu nad strednou Európou stúpať. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav na svojej webovej stránke.

V pondelok bude polojasno až oblačno. Na juhu západného a stredného Slovenska má byť oblačno až zamračené a ojedinele slabý dážď. K večeru meteorológovia očakávajú ďalšie zmenšovanie oblačnosti.

Cez deň sa oteplí na 5 až 11 stupňov Celzia. Teplota na horách vo výške 1500 metrov dosiahne okolo 0 stupňov. Fúkať by mal len slabý vietor, meteorológovia tiež predpovedajú bezvetrie. Počasie by sa nemalo výrazne zmeniť ani v najbližších dňoch.

Celé Slovensko sa o polnoci z pondelka na utorok 18. februára zahalí do hmly. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) pred ňou varuje vo forme výstrahy prvého stupňa. Hmlisto by malo byť na celom území do 10:00, dohľadnosť bude 50 až 300 metrov.

Pri zníženej viditeľnosti by si mali dávať veľký pozor predovšetkým vodiči, môže predstavovať potenciálne nebezpečenstvo. V stredu 19. februára hmlu vystrieda vietor na horách. SHMÚ pred ním takisto vydal výstrahu prvého stupňa, ktorá však neplatí pre celé Slovensko.

Fúkať bude v Banskobystrickom, Košickom, Prešovskom a v Žilinskom kraji od polnoci z utorka 18. februára na stredu do polnoci zo stredy na štvrtok 20. februára. Vietor môže byť takisto nebezpečný, no v tomto prípade by mali byť ostražití predovšetkým ľudia pri rôznych aktivitách.

Presnú predpoveď počasia si môžete pozrieť aj TU.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.