Eduard Kukan prijal prehru športovo, Štefancovi gratuluje

0
488

BRATISLAVA 17. februára (WEBNOVINY) – Súčasný europoslanec Eduard Kukan rešpektuje rozhodnutie členov strany SDKÚ-DS, ktorí 15. februára zvolili za lídra strany do májových eurovolieb Ivana Štefanca.

“Ďakujem tým, ktorí sa na primárkach zúčastnili a prispeli tak k férovej vnútrostraníckej súťaži. Zvlášť sa chcem poďakovať tým, ktorí hlasovali za mňa. Súperovi Ivanovi Štefancovi gratulujem. Ako som povedal už skôr, bude dobrým lídrom,” píše Kukan vo vyjadrení, ktoré poskytol agentúre SITA.

Odporúčame:

Do eurovolieb má SDKÚ-DS podľa Freša silný líderský tím

SDKÚ si zvolila lídra eurovolieb

V marci čakajú SDKÚ-DS ďalšie primárky. Tentoraz na ostatné miesta na kandidátke do eurovolieb. Do 20. marca musia strany podať kompletné kandidačné listiny. Predseda strany SDKÚ-DS Pavol Frešo avizoval, že prezídium bude navrhovať, aby Kukan kandidoval z druhého miesta kandidátky. Podľa Kukana strana už teraz musí pracovať na úspechu vo voľbách do Európskeho parlamentu, ktoré budú 24. mája.

“Ja som pripravený vložiť do súboja všetko. Za posledných päť rokov som si v Európskom parlamente vybudoval pevné pozície, na ktorých chcem stavať aj naďalej. Som odhodlaný dokázať, že SKDÚ-DS má pevné postavenie v slovenskej aj európskej politike,” zdôraznil Kukan.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.