Cesta k zdraviu môže byť bez výčitiek sladká!

0
770

BRATISLAVA 30. decembra (WBN/PR) – Špeciálna receptúra zdravej pochúťky je založená na vysokom podiely proteínov, pochádzajúcich z rôznych zdrojov, špeciálne vybraných pre ich známe a zdraviu prospešné účinky: z hrášku, sóje, mlieka alebo pšenice. Zdravá tyčinka obsahuje len 100 % prírodné ingrediencie najvyššej kvality, bez genetickej modifikácie, bez rafinovaného cukru, farbív alebo konzervantov. Vďaka vysokému podielu proteínov a nízkemu glykemickému indexu, udržujúcemu nízku hladinu cukru v krvi, tyčinky rýchlo zaženú hlad, nasýtia a postupne uvoľnia dávku energie na dlhú dobu.

„Glykemický index ukazuje, ako rýchlo sa cukor vstrebáva z potravín a ako rýchlo ovplyvňuje hladinu glukózy v krvi. Vysoký glykemický index majú potraviny s jednoduchým cukrom, ktorý sa rýchlo štiepi a vstrebáva a tak výrazne zvyšuje hladinu glukózy. Aby ju telo odbúralo, začne produkovať veľké množstvo inzulínu, ktorý má za úlohu znížiť hladinu glukózy. Paradoxne, už po dvoch hodinkách po sýtom obede nastane v tele hypoglykémia – nedostatok cukru, pretože inzulín účinne zníži hladinu glukózy až pod jej normu. Telo si opäť pýta jesť a organizmom máva nával vlčieho hladu, alebo ťažko ovládateľná chuť na sladké. Naopak, potraviny s nízkym glykemickým obsahom štiepia cukor pomaly, rovnomerne uvoľňujú energiu a zasýtia na dlhý čas, preto je správne vyberať si potraviny s nízkym glykemickým indexom s hodnotou do 55 ( zo sto bodovej stupnice). Medzi takého potraviny patrí zelenina, strukoviny, cestoviny, menej sladké druhy ovocia, ale aj vysoko kalorické jedlá bez cukru: hydinové, bravčové aj hovädzie mäso, syry, maslo a podobne.“ hovorí MUDr. Martina Šintálová, dietologička a garant Wellness by Oriflame.

Dlhodobému pocitu sýtosti pomáha rozpustná vláknina z ovsa, vytvárajúca v žalúdku gél, ktorý napomáha telu zbaviť sa cholesterolu. Nerozpustná vláknina, získaná zo zŕn jačmeňa, ovsa, ryže a pšenice, viaže v tele vodu a vytvára nekalorický objem, ktorý taktiež podporuje pocit nasýtenia. Jedna Proteínová Tyčinka Natural Balance ponúka 8 gramov bielkovín, toľko, čo obsahuje aj omeleta z dvoch vajíčok. Každá tyčinka má len 150 kalórii, len toľko ako dva poháre nízkotučného mlieka, alebo hrsť zdravých orieškov! „Sójový izoflavín Genistein pomáha redukovať riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a vysoký podiel obilnej vlákniny napomáha správnemu fungovaniu trávenia. Telo teda dostane kompletnú dávku potrebných živín a získa viac proteínov a vlákniny, akoby získal z obľúbených snackov, müsli tyčiniek, či sladkých čokoládových tyčiniek.“ dodáva dietologička.

Rada Wellness pre zdravie

Niet krásy bez zdravia. Vedeli to aj zakladatelia spoločnosti Oriflame, bratia Jonas a Robert af Jochnickovci. Od svojho začiatku Oriflame vždy podporoval nielen vývoj kozmetických výrobkov, ale aj lekársky výskum inšpirovaný prírodou. Spoločne s poprednými odborníkmi a expertmi na výživu a vďaka rozsiahlym znalostiam získaným z podporovaných výskumov vyvinul Oriflame 100 %-ný prírodný rad Wellness by Oriflame, vďaka ktorému rozkvitne telo zvnútra. To, že Wellness naozaj funguje, atestujú medzinárodne známe vedecké autority a lekári, odborní poradcovia pre Wellness by Oriflame. Skúmajú a vyvíjajú produkty Wellness a sledujú ich priaznivé účinky na ľudský organizmus. Na Slovensku je týmto Wellness garantom odborníčka na správnu výživu, lekárka a dietologička Martina Šintálová.

Dietologička Matina Šintálová sa dlhé roky venuje liečbe a prevencii nadváhy a špecializuje sa na zdravú stravu a ozdravné programy. Ako garant Wellness by Oriflame vysvteľuje:
„Sme to, čo jeme. Preto je veľmi dôležité premýšľať nad tým, ako sa stravujeme. V dnešnej dobe často uprednostníme nekvalitné potraviny, ktoré nám pri príprave ušetria čas, ale neušetria naše zdravie.Organizmus musí prijať z potravy nielen dostatočné zdroje energie, ale takisto aj základné mikroživiny ako vitamíny, minerály a stopové prvky.Účinné látky produktov Wellness s vitamínmi a minerálmi pomôžu pri bunkovej regenerácii, podporia imunitný systém, dodajú telu cenné mikronutrienty a tým takú potrebnú energiu a vitalitu. Wellness by Oriflame vám pomôže zlepšiť kvalitu života.“

Farby do nemocníc

Cesta k zdraviu má mnoho podôb. Potrebná je nielen zdravá strava, ale aj psychická pohoda a spokojnosť. „Spoločnosť Oriflame celosvetovo podporuje projekty, ktoré pomáhajú deťom v ťažkých životných situáciách. Deti sú to najcennejšie, čo máme, a snažíme sa, aby aj v ťažkých chvíľach mohli cítiť plnú podporu nás dospelých. A keďže zdravie a krása idú ruka v ruke, svoje charitatívne aktivity sme zamerali práve na zdravotníctvo,“ vysvetľuje zámer projektu Zuzana Machová, generálna riaditeľka Oriflame Slovensko. Dlhoročný charitatívny projekt Farebné nemocnice renovuje priestory detských oddelení a spríjemňuje deťom nemocničný pobyt. Tvárou projektu je slovenská tenistka Daniela Hantuchová, tento rok Oriflame Slovensko pomohlo pediatrickému oddeleniu nemocnice vo Zvolene. Nemocnici vo Zvolene pomohol Oriflame sumou 13 000 eur s DPH. Projekt Farbené nemocnice podporila každá Oriflame kozmetická poradkyňa, keď sa celá čiastka jej vstupného registračného poplatku venovala výhradne tomuto projektu. Podporiť projekt môže každý kúpou predmetov z katalógu s označením Farebné nemocnice.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.