Časté a zbytočné omyly mamičiek pri nákupe dojčenského oblečenia

0
1501

 

Predtým, než sa bezhlavo vrhnete na nákupy oblečenia pre vaše vytúžené bábätko, zastavte sa a popremýšľajte. Či ten dlhý, detailný nákupný zoznam, čo ste si tak poctivo spísali, predsa len nezoškrtáte. Lebo novorodenec síce má svoje nároky a potreby, ale niekedy nezaškodí počúvnuť aj rady skúsenejších, prípadne svoj zdravý rozum…

Takže, čerstvé či ešte len budúce mamičky, na čo je treba klásť pri výbere detského oblečenia dôraz a čo až tak potrebovať nebudete?

Nekupujte najmenšiu veľkosť

Priveľa oblečenia pre bábätká v tej najmenšej veľkosti vaše dieťatko nevynosí. Pri väčšom šťastí mu každý kúsok oblečiete raz či dvakrát, no ak budete mať „šťastia menej“ a narodí sa vám bábätko väčšie, zrejme prejdete hneď k väčším veľkostiam.

Ak nechcete teda zbytočne vyhadzovať peniaze za detské oblečenie, riaďte sa skôr rozumom a roztomilých vecičiek v najmenšej veľkosti kúpte iba zopár. Veď v prípade potreby je vždy čas niečo dokúpiť, aj keď sa bábo narodí.

A ďalším argumentom, prečo sa pri nákupe dojčenského oblečenia príliš neutrhnúť, je i problém s miestom. Myslite na to, že tie veci je treba aj niekam dať, a ani praktický úložný box nemá neobmedzenú kapacitu.

Pozor na materiál dojčenského oblečenia

Na čo si pri výbere oblečenia pre bábätká dávajte skutočne veľký pozor, je kvalita odevov. Keďže bábätká majú veľmi citlivú a jemnú pokožku, je dôležité venovať zvýšenú pozornosť zloženiu a materiálov, z ktorých sú body či dupačky zhotovené. Ak môžete, vyhnite sa syntetickým vláknam, ktoré sú častou príčinou zaparením a vyberajte skôr oblečenie kvalitné, vyrobené z prírodnej bavlny či bambusu.

Obozretní buďte aj pri vlne alebo ďalších materiáloch, ktoré by mohli bábo poškriabať.

Čo sa farieb týka, pravdaže veľa závisí od toho, či čakáte dievčatko alebo chlapčeka, no v každom prípade siahnite skôr po svetlejších odtieňoch daných farieb, ideálne pastelových. Tmavé farby sú totiž rizikovejšie z pohľadu obsahu rôznych ťažkých kovov a azofarbív. Podobne ako napríklad pri detskom plastovom riade či iných doplnkoch, ktoré sú pri nesprávnom výbere častým zdrojom rôznych alergií. Našťastie, stále sa nájdu aj poctiví a originálni výrobcovia, za všetkých spomeňme bloomingville, ktorí sú zárukou kvality.

A preto, kto chce mať skutočne istotu, že bábätko oblieka do špičkového, nezávadného oblečenia, mal by si dať pozor a kupovať kvalitu. Aj pri nákupe odevov pre najmenšie detičky totiž platí, že sa neoplatí za každú cenu šetriť a menej, ale kvalitných kúskov je mnohokrát viac.