Bývalý Stalingrad ovládli nepokoje, dôvodom môže byť Soči

0
395

MOSKVA 30. decembra (WEBNOVINY) – Pri výbuchu v trolejbuse vo Volgograde zahynulo v pondelok najmenej desať ľudí a ďalších desať utrpelo zranenia, informovali ruské médiá. K explózii došlo deň po tom, čo pri samovražednom útoku na hlavnej vlakovej stanici v meste prišlo o život sedemnásť ľudí.

Volgograd (bývalý Stalingrad) leží asi 900 kilometrov južne od Moskvy a asi 650 kilometrov od hraníc Severného Kaukazu. Regiónom už roky zmietajú teroristické útoky militantov snažiacich sa nastoliť v oblasti islamský štát. Tamojšie republiky Dagestan, Severné Osetsko a Čečensko patria medzi najnebezpečnejšie v celej Ruskej federácii. V Rusku po incidente sprísnili bezpečnostné opatrenia na staniciach a letiskách.

Výbuch v trolejbuse bol pravdepodobne rovnako útok, je možné, že opäť samovražedný, citujú zdroje z prostredia vyšetrovateľov agentúry Ria Novosti a ITAR-TASS.

Predpokladá sa, že útoky môžu súvisieť s nadchádzajúcimi zimnými olympijskými hrami v meste Soči. Moskva má obavy, že teroristi svoje aktivity vystupňujú pred blížiacimi sa zimnými olympijskými hrami v neďalekom čiernomorskom letovisku Soči. Volgograd je od neho vzdialený bezmála 700 kilometrov.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.