Britský exminister priznal falošné faktúry na európske cesty

0
309

LONDÝN 19. novembra (WEBNOVINY) – Britský exminister pre európske záležitosti Denis MacShane sa v pondelok priznal k falšovaniu faktúr, ktorému mu preplatil parlament a ktoré použil na súkromné cesty do Európy. Exminister vo vláde premiéra Tonyho Blaira priznal spreneveru takmer 13-tisíc libier, v prepočte 15 500 eur.

Dialo sa tak v čase, keď bol poslancom za Labouristickú stranu. Podľa sudcu sú v jeho prípade možné všetky verdikty vrátane siedmich rokoch za mrežami. Rozhodnutie súdu bude známe 19. decembra, zatiaľ ho pustili na kauciu.

Výdavky MacShana ktorý bol poslancom od roku 1994 až do minuloročnej rezignácie a tri roky Blairovým ministrom, začali prešetrovať pred tromi rokmi v rámci prepuknutia škandálu zneužívania verejných zdrojov poslancami a ministrami.

Následne vyšetrovanie zastavili, no vo svetle nových odhalení ho obnovili pred rokom. Vysvitlo totiž, že exminister falšoval faktúry za prekladateľské služby. Medzi cestami, ktoré si z nekalo získaných peňazí zaplatil, bola aj literárna súťaž v Paríži.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.