Barcelona bude propagovať UNICEF minimálne do roku 2016

0
266

MADRID 12. novembra (WEBNOVINY) – Futbalový klub FC Barcelona predĺžil zmluvu s organizáciou UNICEF až do roku 2016.

Odkaz na Detský fond OSN bude mať aj naďalej svoje miesto na zadnej strane dresov "blaugranas".

Úradujúci španielsky ligový majster musí na základe kontraktu každoročne prostredníctvom svojej nadácie uhradiť Detskému fondu OSN finančnú čiastku vo výške dvoch miliónov dolárov (takmer 1,5 milióna eur). Súčasná zmluva mala trvácnosť do budúceho roka, jej dvojročné predlženie schválilo vedenie klubu v utorok, informuje oficiálny web fcbarcelona.es.

FC Barcelona spolupracuje s UNICEF-om od roku 2006, medzi najznámejších ambasádorov tejto organizácie patrí najvýraznejšia hráčska postava klubu Argentínčan Lionel Messi. V minulosti mala Barca logo detského fondu na prednej časti dresov. Patrila k jedným z mála svetových klubov, ktoré na tomto mieste nepropagovali jednu zo svetových korporácií.

Prvýkrát klub zinkasoval peniaze za miesto na drese v roku 2011, keď prezentoval charitatívnu organizáciu Qatar Foundation. Poskytovateľ leteckých služieb Qatar Airways, s ktorým uzavreli sponzorskú zmluvu v auguste tohto roka, je prvým vyslovene komerčným sponzorom na barcelonských dresoch v histórii klubu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.