Andrej Sekera sa zranil, nenastúpil v dueli proti New Jersey

0
263

RALEIGH 30. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera je zranený a pre problémy v hornej časti tela nehral ani v piatkovom súboji Caroliny proti New Jersey Devils.

Bojnický rodák má nešpecifikované zdravotné problémy. Podľa trénera Kirka Mullera čakajú obrancu ešte vyšetrenia magnetickou rezonanciou, ktoré určia presnejšiu diagnózu, malo by však ísť o krátkodobé zranenie.

Ráno bol na tréningu

Sekera podľa News Observer absolvoval v piatok ráno korčuliarsky tréning, nezasiahol však do večerného zápasu. V posledných štyroch stretnutiach nazbieral Slovák päť kanadských bodov za tri góly a dve asistencie.

Sekera sa zranil pravdepodobne v stredu v prvom z dvoch po sebe idúcich súbojov s New Jersey. Stretnutie však dohral bez viditeľných problémov. V Hurricanes patrí medzi najlepších hráčov v ročníku, v 25 stretnutiach nazbieral 13 bodov (5+8). V piatok ho v zostave nahradil Mike Komisarek. Informácie zverejnil zámorský denník News Observer.

Robidas si zlomil nohu

Hokejový obranca Dallasu Stars Stéphana Robidas si zlomil pravú nohu a čaká ho dlhšia pauza. Opora defenzívy Stars neudržala po korčuliarskom obrate stabilitu a nohu si zlomila tlakom. Následne obranca tvrdo narazil na zadný mantinel. K nešťastnému momentu prišlo počas oslabenia v druhej tretine zápasu s Chicagom. Robidas zostal po náraze ležať na ľade a odniesť ho museli na nosidlách. Následne ho previezli do nemocnice. „Nevyzeralo to pekne. Hral skutočne dobre. Bola to jedna z negatívnych vecí tohto zápasu,“ povedal tréner Stars Lindy Ruff.

Tridsaťšesťročný Robidas hrá v Dallase jedenástu a celkovo v NHL štrnástu sezónu. Stars pre jeho absenciu dohrávali duel s piatimi obrancami. V 24 stretnutiach ročníka 2013/2014 strelil Robidas štyri góly a pridal jednu asistenciu. Dĺžka jeho absencie zatiaľ nie je známa.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.