AKÚ STAROSTLIVOSŤ VENOVAŤ DREVENÝM PODKLADOM?

0
636

Zistite, na ktoré produkty sa možno spoľahnúť pri obnove dreva vo vašej domácnosti alebo záhrade. Poradíme vám, odkiaľ ich budete mať prakticky okamžite k dispozícii a tiež aký prostriedok je najvhodnejší pre konkrétny drevený povrch.

Dlhotrvajúci efekt a kvalitná ochrana

Pri starostlivosti o drevené podklady by ste sa v prvom rade mali spoliehať na prostriedky, ktoré sú určené špeciálne pre tento materiál. Drevenému povrchu tak zaručíte dlhšiu životnosť, ochranu pred pôsobením poveternostných vplyvov a bude si vyžadovať menej častú údržbu. Lak na drevo by mal byť nanášaný na suchý a čistý podklad, ktorý sa najprv oplatí vyhladiť brúsnym papierom. Pri suchom dreve s minimálnou zmenou vlhkosti sa môžete spoľahnúť na hrubovrstvové laky, s ktorými sa dajú natierať napríklad okná a okenice, dvere, drevené trámy alebo interiérový drevený nábytok. V prípade nového dreva nie je na škodu ani olejový fungicídny náter zabezpečujúci ochranu pred pôsobením húb, plesní a drevokazného hmyzu.

Kvalitné a dlhotrvajúce výsledky vám zároveň prinesie lazúra na drevo, ktorú odporúčame naniesť aspoň v dvoch vrstvách. Tejto činnosti by ste sa mali ideálne venovať počas suchších a teplejších dní, inokedy bude totiž zasychanie lazúry zdĺhavejšie. Využiť možno tenkovrstvé lazúry vhodné pre obnovu dreva s vyšším stupňom vlhkosti. Poslúžia vám taktiež pri natieraní záhradného plota, altánku a nábytku alebo drevených prvkov na balkóne. Niektorí používatelia navyše nedajú dopustiť na postup pozostávajúci najprv z použitia tenkovrstvej lazúry a následne hrubovrstvového laku a to obzvlášť v prípade čerstvého dreva.

Nakupujte z pohodlia domova

Či si už vašu pozornosť získali laky alebo lazúry, ich širokú ponuku s výhodnými cenami a akciovými zľavami nájdete v online drogérii Bugy, kde ich máte doslova na dosah ruky. Jednotlivé produkty sú prehľadne usporiadané, vďaka čomu sa v nich dá ľahko orientovať a vybrať si prostriedok, ktorý práve potrebujete. Takmer každý lak aj lazúra je dostupná skladom a tak sa nemusíte obávať dlhej čakacej lehoty pre doručenie vašej objednávky. Práve naopak, vychádzajúc z obchodných podmienok drogérie vám ich dodá kuriér v priebehu nasledujúcich 24 hodín.