Ako vybrať nový výfuk pre vaše vozidlo?

0
1483

Ešte pred tým, ako sa rozhodnete zakúpiť nový výfuk, ujasnite si základné informácie o tom, na čo vlastne výfuk je a ako funguje. Výfukový systém slúži k zníženiu hluku, ktorý motor prirodzene vykonáva počas jazdy, a teda pri spaľovaní paliva a odvode spalín. Okrem toho zabraňuje prenikaniu toxických plynov do ovzdušia, ale i do interiéru vozidla, čiže jeho primárnou funkciou je zaistiť maximálny výkon motoru pri minimálnej spotrebe paliva. V priemere možno povedať, že životnosť výfukovej sústavy je zhruba 10 až 15 rokov, čo je samozrejme ovplyvnené tým, ako často jazdíte či aký štýl jazdy preferujete.

Čo najviac škodí výfukom?

Bezpochyby, životnosť výfukov najviac ovplyvňuje počasie. Škodí im vlhkosť, ale tiež soľ, ktorou sa posypávajú cesty počas zimy. Dokonca, soľ je veľmi agresívna voči kovovým častiam, z ktorých je výfuk zložený, a teda môže narušiť antikoróznu ochranu. Veď nie nadarmo patrí výfuk medzi najčastejšie vyhľadávané auto diely, ale i moto diely, keďže ide o časť vozidla, ktorá je výrazne namáhaná rovnako ako i v lete, tak aj v zime. Ak ste aj vy dospeli k názoru, že váš motocykel potrebuje nový výfuk, všímajte si niekoľko základných faktorov, ktoré ovplyvnia váš výber.

Čo si všímať pri výbere výfuku pre váš motocykel?

V prvom rade je nutné zvoliť výfuk na základe vášho motocyklu, keďže práve továrna značka, ale i typ motorky hrajú významnú rolu. Samozrejme, výber je v tomto smere pomerne široký, a tak platí informácia v súvislosti s tým, že máte možnosť zvoliť kompletný výfukový systém, ale tiež rôzne doplnky či koncovky. Motosúčiastky sa vyberajú predovšetkým s ohľadom na kvalitu, čiže si pri výbere všímajte značku, ktorá tento fakt výrazne ovplyvňuje. Najviac však záleží na vašich preferenciách – všímajte si výrobcu, referencie od ostatných zákazníkov, ale tiež ponuku sortimentu a ceny, ktoré sú koniec koncov kľúčovým faktorom pre väčšinu z nás.