5 tipov ako byť v kuchyni šik aj cítiť sa bezpečne

0
1117

Každá gazdiná a kuchárka vie, že pri príprave jedál je okrem chutného jedla dôležitá bezpečnosť. Popáleniny, šmyknutia na podlahe či oprsknutia horúcim olejom pozná nielen profesionálna kuchárka, ale aj žena v domácnosti. Neraz nie je za nehodu zodpovedná nepozornosť, ale práve pracovné oblečenie a obuv, ktorú šéfka kuchyne nosí.

K eliminovaniu nehôd pri príprave jedál pomôže nosenie správnej obuvi a oblečenia. Každá žena však chce vyzerať štýlovo aj pri varení. Dnes je na trhu pestrý výber oblečenia a obuvi, ktoré nielen dobre vyzerajú, ale garantujú aj bezpečnosť. Poďme si teda ukázať, aké kúsky sú chic a zároveň garantujú ochranu.

Zástera

Nezastupiteľný doplnok, ktorý chráni odev pred nevyprateľnými škvrnami. V kvalitných a elegantných zásterách žena pôsobí ako kráľovná svojej kuchyne.

Kuchárska čiapka

Považuje sa za dominantu v profesionálnej kuchárskej kariére. Nové produkty ukazujú, že aj ona v sebe môže niesť prvky módnych doplnkov.

Kuchársky rondon

Je vizitkou každého profesionálneho kuchára. Prvotná funkcia je chrániť pred nehodami v kuchyni, no v neposlednom rade plní aj reprezentatívnu funkciu.

Kuchárske nohavice

Majú byť bezpečné, pohodlné, aj elegantné. Šijú sa už aj z ľahkočistiacich materiáov, ktoré nevnikajú priamo do tkaniny a očetrujú sa čistou vodou.

Obuv

Alfa a omega bezpečnosti pre profesionálnych kuchárov. Kvalitné protišmykové topánky sú dnes už na pracovisku povinné. Zároveň je dôležité, aby bola obuv nielen spoľahlivá, ale aj pohodlná. Samozrejmosťou majú byť vysokopriedušné podšívky, sajúce pot.

Pohodlie, bezpečie a šik výzor. To všetko v kuchárenskom segmente ponúkajú  Predajne REMPO v Bratislave a Banskej Bystrici. Nájdete tam široký sortiment odevov a obuvi pre všetky typy kuchárov a kuchárky vo vysokej kvalite a za skvelé ceny.