5 skvelých miest na paragliding

0
2
5 skvelých miest na paragliding
5 skvelých miest na paragliding

Slovensko ponúka úchvatné scenérie a ideálne podmienky pre paragliding, čím láka nadšencov z celého sveta. Či už ste skúsený pilot, alebo len uvažujete o prvom tandemovom lete, na Slovensku nájdete miesta, ktoré uspokoja vaše potreby a sny. Týchto 5 skvelých miest by ste nemali vynechať.

1. Donovaly

Donovaly sú ideálnym miestom pre začiatočníkov i pokročilých. Užijete si panoramatické výhľady na Nízke Tatry, Veľkú Fatru a Kremnické pohorie. Miesto je výborne dostupné aj autobusom, napríklad z Banskej Bystrice alebo zo Zvolena. K dispozícii budete mať paragliding s inštruktorom s rôznymi dĺžkami letu a obtiažnosti.

2. Jasná

Zoskoky v Jasnej sú vhodné pre stredne pokročilých a skúsenejších pilotov. Nad Jasnou sa organizuje aj let balónom, vďaka ktorému si naplno užijete výhľady na Chočské vrchy, Tatry alebo Liptovskú Maru. Do Jasnej sa jednoducho dostanete autom alebo autobusom z Liptovského Mikuláša. Využiť môžete viaceré paraglidingové školy alebo kúpiť let ako zážitkový darček.

3. Strečno

Paragliding v Strečne je vhodný pre skúsených pilotov. Vychutnáte si naozaj úchvatné scenérie na Váh či Súľovské skaly. Na dopravu do Strečna využite autobusové linky zo Žiliny či Martina. V Strečne sa dajú zrealizovať aj tandemové alebo individuálne lety. Pre začiatočníkov sú určené lety so skúsenými pilotmi.

4. Tatranská Lomnica

Užívať si paragliding nad Tatranskou Lomnicou môžu len skúsenejší piloti. Scenérie sú tu vskutku čarovné, napríklad výhľady na Vysoké tatry, Lomnický štít a Skalnaté pleso. Do Tatranskej Lomnice sa dostanete autom alebo lanovkou. Rôzne paraglidingové školy ponúkajú možnosť individuálnych i tandemových letov.

5. Slovenský raj

Skúsenejší piloti si môžu v Slovenskom raji naplno užívať výhľady, ktoré už nikdy nevymažú z mysli. Počas paraglidingového letu sa preletia nad roklinami, vodopádmi a kaskádami. Kvôli ochrane prírody je dostupnosť autom obmedzená, ale existuje spojenie autobusmi do Spišskej Novej Vsi. Nad Slovenským rajom nie sú možné tandemové lety.

Tip na záver: Pri výbere lokality je dôležité zvážiť vašu úroveň skúseností, preferované podmienky a požadované výhľady. Nezabudnite si pred letom vždy skontrolovať aktuálne poveternostné podmienky a dodržiavať bezpečnostné pokyny.

Autor: Gabriela Kudláčová