Zahmlený víkend prinesie sneženie a dážď, pozor na výstrahy

0
409

BRATISLAVA 7. februára (WEBNOVINY) – Územie Slovenska sa bude nachádzať na prednej strane brázdy nízkeho tlaku vzduchu nad západnou Európou.

Piatok prinesie okrem zamračeného počasia s nízkou oblačnosťou aj hmlu. Ojedinele sa vyskytne slabý dážď alebo mrholenie. Na horách a ojedinele aj v nižších polohách čaká Slovákov polojasná obloha. Najvyššia denná teplota dosiahne 1 až 6 stupňov Celzia, pri zmenšenej oblačnosti okolo +8 stupňov. Informuje o tom na svojej stránke Slovenský hydrometeorologický ústav.

Meteorológovia varujú pred silným vetrom a hmlou. Výstraha prvého stupňa pred vetrom platí v piatok do 20:00 hod. pre vybrané oblasti Bratislavského, Banskobystrického, Trenčianskeho, Košického, Trnavského, Prešovského a Žilinského kraja.

Pred hmlou varujú meteorológovia v oblastiach Bratislavského, Trenčianskeho, Trnavského, Nitrianskeho, Banskobystrického, Prešovského, Košického, ale aj vo vybraných oblastiach Žilinského kraja.

V sobotu má byť oblačno až zamračené, miestami sa môže vyskytnúť občasný dážď, na horách od cca 1100 m aj sneženie. Cez deň budú od západu zrážky ubúdať a oblačnosť sa zmenšovať.

Teplomer počas dňa ukáže +2 až +7 stupňov Celzia. Zafúka prevažne južný vietor rýchlosťou 5 až 20 kilometrov za hodinu.

Cez vnútrozemie bude rýchlo smerovať na východ plytká brázda so studeným frontom.

V nedeľu hlásia veľkú oblačnosť až zamračené, na mnohých miestach dážď, na horách sneženie.
Cez deň má byť v západnej polovici krajiny postupne malá oblačnosť bez zrážok. Denná teplota dosiahne +2 až +7, na juhozápade +9 stupňov. V noci teplota klesne na +4 až -1 stupňov Celzia.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.