Vysoká vs. nízka postava – aké čižmy vám pristanú najviac?

0
3009

Čo okrem vianočných dekorácii prichádza každú zimu do obchodov? Čižmy! Tak, ako môže dobrý pár čižiem zdokonaliť celkový vzhľad človeka, takisto ho vie i poriadne pokaziť. Či už ste nižšej alebo vyššej postavy, niekoľko jednoduchých pravidiel vo voľbe správnej obuvi vám nebude na škodu.

Čižmy pre nízku postavu

Ako zaiste tušíte, vysoké podpätky sú vašim najvernejším spoločníkom. Nikto však nepovedal, že nižšej postave nepristanú aj čižmy s plochou podrážkou alebo vysoké čižmy bez podpätku. Je pravdou, že nohu skôr skracujú, no ak dôverujete optickým zázrakom, siahnite po jednoduchých modeloch, ktoré nebudú obopínať nohu príliš natesno. Výsledok vás prekvapí! Posledná vec, po ktorej predsa túžite, je nohy opticky skrátiť či rozšíriť. Z tohto dôvodu by bolo vhodné obchádzať i všetky dekorácie, strapce či pracky a staviť na minimalizmus.

Radšej nie!

Výstražným znamením sú vo vašej situácii členkové čižmy (hlavne bez podpätku). V prípade, že vám od členku odstávajú, radšej ich vráťte a vyberte si dobre priliehavý model, či dokonca povyše členka siahajúci pár. Nepreháňajte to ale s výškou čižiem a vyvarujte sa kúskom končiacim v strednej časti lýtka alebo čižmám s nazbieraným až voľne padajúcim vrškom. Módnemu oku určite neulahodia.

Čižmy pre vysokú postavu

Ak patríte k vysokým ženám, v ohľade topánok ste vyhrali jackpot a pristane vám takmer čokoľvek. Vysoké čižmy boli doslova vyrobené práve na vaše nohy. Nemusíte sa obávať typov nad koleno, pod koleno, strapcov ani podpätku, ktorý dodá decentný šmrnc ženskosti. Vysokú obuv sa ale nikdy nepokúšajte kombinovať s oblečením s vertikálnymi pásikmi. Lepšou voľbou bude oversize sveter a k tomu legíny či skinny džínsy, nimi nič nepokazíte.