Vyšetrovanie tragédie pri Kurimanoch sa neblíži ku koncu

0
635

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Vyšetrovanie tragédie pri Kurimanoch sa ešte stále neblíži ku koncu. Podľa ministra dopravy Jána Počiatka (Smer-SD) totiž vyšetrovatelia musia ešte vypočuť ďalších svedkov a preveriť množstvo listinných dôkazov.

“V súčasnom štádiu nie je možné zodpovedať otázku, kedy bude ukončené prípravné konanie a či a kedy bude vznesené obvinenie voči konkrétnej osobe,” povedal Počiatek v parlamente počas hodiny otázok. “Tu nejde o súťaž, kto urobí rýchlejšie závery vyšetrovania,” skonštatoval.

Odporúčame aj:

Vláda by mala niesť zodpovednosť za Kurimany, tvrdí Štefanec

Pri tragédii v Kurimanoch zlyhali ľudia a systém

Šéf rezortu dopravy tiež povedal, že policajní vyšetrovatelia už majú od novembra minulého roka v rukách vyše 600-stranový posudok Ústavu súdneho inžinierstva Žilinskej univerzity. K obsahu posudku k pádu mosta, pri ktorom zahynuli štyria ľudia a ďalších jedenásť sa zranilo, sa však nevyjadril.

Obrazom: Tragédia pri Kurimanoch

“Znalecké dokazovanie ale ešte nie je skončené, pretože zo záverov znaleckého posudku vyplynula potreba vykonania ďalších dôkazov a ich posúdenia znalcami,” skonštatoval Počiatek.

Poslancovi Pavlovi Zajacovi (KDH), ktorý sa Počiatka na tragédiu v Kurimanoch v parlamentnom pléne pýtal, sa dlhé vyšetrovanie pádu mosta nepozdáva. “Po 15 mesiacoch sa toto vyšetrovanie neblíži ku koncu. Investorom a dozorom tejto stavby je Národná diaľničná spoločnosť, čo je štátna akciová spoločnosť, ktorej jediným majiteľom je ministerstvo dopravy. V jej vedení nie je vyvodená žiadna personálna zodpovednosť a vy ako minister dopravy ste nepodali demisiu a ani premiér Robert Fico vás neodvolal,” povedal Počiatkovi.

Podľa Počiatka však Zajac tragédiu len zneužíva na vytĺkanie politického kapitálu, Zajaca navyše označil za “vševedka”.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.