Smrť kosila na cestách, pod kolesami zahynuli traja chodci

0
405

BRATISLAVA 6. februára (WEBNOVINY) – Pri dopravných nehodách v Bratislave v stredu zomreli dve chodkyne.

Prvá nehoda sa stala v stredu o 09:45 na Račianskej ulici, podľa doterajšieho šetrenia auto zrazilo 76-ročnú chodkyňu na ceste pred obytným domom.

Žena utrpela vážne zranenia, ktorým ešte v stredu popoludní v jednej z bratislavských nemocníc podľahla. Vodičovi na mieste polícia spravila dychovú skúšku s negatívnym výsledkom. Agentúru SITA o tom informovala bratislavská policajná hovorkyňa Tatiana Kurucová.

Obrazom: Smetiarske auto zrazilo v Bratislave ženu, tá neprežila

Smrť pod kolesami smeriarov

Druhá dopravná nehoda sa stala v stredu o 10:45 na Exnárovej ulici v Bratislave. Pod kolesami smetiarskeho vozidla skončila 74-ročná žena. S vážnymi zraneniami ju previezli do jednej z bratislavských nemocníc, zraneniam v noci podľahla. Polícia obe dopravné nehody vyšetruje.

Ako agentúru SITA informovala Kurucová, príčinou tragických nehôd s chodcami býva nedodržiavanie pravidiel cestnej premávky a dopravných predpisov, ale i zlá predvídateľnosť chodca či vodiča.

Tragicky sa skončila aj stredajšia dopravná nehoda na druhej strane republiky. Na Južnom nábreží v Košiciach zrazila 47-ročná žena na Mazde 62-ročného chodca priamo na priechode pre chodcov.

Chodec utrpel zranenia, ktorým na mieste podľahol, informoval košický policajný hovorca Alexander Szabó. Na vozidle vznikla škoda 4000 eur. Vodičke alkohol nezistili. Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia.

Chodci si ohrozujú život

Chodci podľa polície často nerešpektujú svetelnú signalizáciu na križovatkách. Pri prechádzaní cez cestu majú chodci prednostne použiť priechod pre chodcov, nadchod alebo podchod. Vstúpiť na vozovku chodec nesmie v prípade, ak je z jazdy blížiaceho sa auta zrejmé, že chodec môže ohroziť svoju vlastnú bezpečnosť. Polícia tiež odporúča chodcom, aby nevybiehali na cestu spomedzi zaparkovaných áut a na svetelných križovatkách dodržiavali svetelnú signalizáciu pre chodcov. Povinnosťou chodca je, aby za zníženej viditeľnosti mal na sebe reflexný prvok.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.