Vyberáte strešnú krytinu? Veľkoplošná škridla a jej výhody.

0
1646

 

Ak ste sa rozhodli pre stavbu alebo rekonštrukciu domu či chaty, určite už viete, že strecha je najdôležitejšia položka, do ktorej treba investovať najviac financií z rozpočtu. Strecha chráni budovu a je potrebné, aby bola kvalitná a vydržala čo najdlhšie, aj niekoľko generácií. Ak uvažujete, ako spojiť kvalitu s cenovou efektívnosťou tak, aby váš rozpočet veľmi neutrpel, vhodnou voľbou je veľkoplošná škridla od osvedčenej nemeckej značky Ceraton.

Dlhá trvácnosť

Pri výbere strešnej krytiny je potrebné si uvedomiť, že nie je škridla ako škridla. Čo sa týka kvality, najlepšou voľbou je tradičná a rokmi overená pálená škridla. Keďže zámerom každej strechy je, okrem ochrany budovy pred vplyvmi počasia a hlukom, vydržať čo najdlhšie, je veľmi podstatná jej odolnosť a životnosť. Materiál, z ktorého sa pálená škridla vyrába, tieto vlastnosti zaručuje. Strechy z pálenej škridly majú trvácnosť v priemere 7080 rokov.

Šetrí čas aj financie

Veľkoplošná pálená škridla prináša dvojakú úsporu. Je hospodárnejšia, pretože na pokrytie strechy budete potrebovať menej kusov. To zaručuje úsporu materiálu a vďaka rýchlejšej montáži aj úsporu času. Spotreba veľkopološnej škridle na meter štvorcový sa začína už od 8 kusov, pričom spotreba klasických typov škridiel sa pohybuje v rozmedzí 11 až 16 kusov na meter štvorcový. Veľkoplošné škridle si chvália aj samotní pokrývači striech, a to pre ich rozmerovú presnosť a možnosť veľkého posuvu. To zaručuje aj rýchlejšie kladenie a tým nižšie náklady na realizáciu strechy. Veľkoplošná strešná krytina je veľmi vhodná aj pri rekonštrukciách budov so starším krovom. Vzhľadom na to, že škridle nie sú kladené na husto vedľa seba, záťaž na strechu je nižšia, ako pri klasických rozmeroch škridiel.

Široký výber

So zvyšujúcim sa záujmom o veľkoplošné škridly sa rozširuje ponuka modelov, ale aj farebných a povrchových úprav. Aj keď je pálená škridla vo všeobecnosti známa červenými odtieňmi, nájdete však aj hnedé alebo sivé škridle. Ak si potrpíte na funkčnosť a vzhľad zároveň, ideálnou voľbou pre vás budú falcované škridle, drážkované krytiny nemeckej produkcie, ktoré sú charakteristické dvojitým drážkovaním. Ponúkajú vylepšenú ochranu proti dažďu. Dobrý pomer ceny a kvality v sebe kombinuje strešná krytina Rapido, ktorá má dvojité bočné falcovanie. Ak hľadáte tvar klasickej vlny, vyhovovať vám bude škridla Balance. Škridla Futura zas vytvára na streche zaujímavé optické efekty. Najaktuálnejší model v rámci veľkoplošných škridiel je posuvná krytina Titania s extrémne hladkým a odolným povrchom. Vyznačuje sa systémom bočných a hlavových drážok tvoriacu odolnú bariéru, ktorú neprekoná ani náporový dážď.