Vodný slalomár Beňuš je najúspešnejším športovcom

0
614

BRATISLAVA 20. decembra (WEBNOVINY) – Najúspešnejším športovcom Bratislavy za rok 2013 sa stal reprezentant SR vo vodnom slalome Matej Beňuš.

Športovci Bratislavy

Výsledky 21. ročníka ankety hlavného mesta Slovenska Bratislavy, Bratislavského samosprávneho kraja a Bratislavského združenia telesnej kultúry o najúspešnejších športovcov Bratislavy a bratislavského regiónu za rok 2013 vyhlásili vo štvrtok večer v Zrkadlovej sále Primaciálneho paláca.

V hlavnej kategórii zvíťazil Beňuš z ŠKP Bratislava a na ďalších priečkach sa bez určenia poradia umiestnili vodná slalomárka Jana Dukátová, karatistka Andrea Klementisová, rýchlostná kanoistka Martina Kohlová, kulturista Patrik Štiglic a triatlonista Richard Varga.

Talent, vôľa a výsledky

Primátor Milan Ftáčnik ocenil talent, vôľu a výsledky úspešných športovcov a zdôraznil, že sú inšpiráciou aj pre ďalších, ktorí majú vzťah k rekreačnému alebo vrcholovému športu. Organizátorom sa podarilo udržať tradíciu ankety pri živote, pričom aktuálny ročník bol z hľadiska hlasujúcich najbohatší.

V kategórii zdravotne postihnutých vyhrala viacnásobná laureátka – strelkyňa Veronika Vadovičová. Najlepšími juniormi sa stali vodní slalomári Juraj Skákala a Matúš Gewissler a cenu pre Tím roka prebrala kanoistická K4 Marek Krajčovič, Matej Michálek, Gábor Jakubík a Viktor Demin.

Agentúru SITA informoval prostredníctvom tlačovej správy hovorca Bratislavy Stanislav Ščepán.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.