Vnuk dobodal dedka a zapálil mu dom, čin spáchal pre peniaze

0
221

BRATISLAVA 10. februára (WEBNOVINY) – Za rodinnou tragédiu, pri ktorej dedka dobodal vlastný 18-ročný vnuk a potom zapálil v dome horľavinu, boli peniaze. Víkendová tragédia sa odohrala v Nitrianskom Pravne v okrese Prievidza.

“Podľa policajných informácií sa obvinený Ján P. pripravoval na zavraždenie svojho dedka (1945). Motívom boli peniaze, respektíve úmysel zakryť krádež hotovosti z účtu poškodeného,” uviedla hovorkyňa prezídia Policajného zboru SR Andrea Dobiášová.

Policajti zistili, že obvinený mladík si zabezpečil horľavé látky, ktoré v nedeľu v noci priniesol do dedkovho domu. Keď sa starý pán zobudil, začal s vnukom zápasiť. Obvinený podľa polície dobodal dedka nožom. Zasadil mu 27 rán, ktoré boli smrteľné. Potom zapálil horľavú látku a utiekol z miesta činu.

Národná kriminálna agentúra s policajtmi z Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trenčíne objasnila túto úkladnú vraždu za pár hodín. Jánovi P. hrozí 25 rokov väzenia alebo doživotie. V tejto chvíli robia s obvineným procesné úkony, takže nie je možné poskytnúť žiadne ďalšie informácií, dodala Dobiášová. Požiar domu ohlásili policajtom v nedeľu okolo 5:30. Starého muža, ktorý už nejavil známky života, našli hasiči v posteli počas hasenia domu.

Odporúčame:

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.