Video: V Tokiu napadlo 30 centimetrov snehu, hlásia obete

0
424

TOKIO 16. februára (WEBNOVINY) – Snehová víchrica, ktorá sa cez víkend prehnala japonským hlavným mestom Tokio a jeho okolím, si vyžiadala šesť mŕtvych, stovky zranených, takmer štvrť milióna ľudí odstavila od elektrickej energie a spôsobila veľké problémy v doprave.

Odporúčame aj:

Video: Japonskom sa prehnala víchrica, sneh aj zabíjal

Obrazom: Tokio bičuje príroda, mesto paralyzoval sneh

V metropole opätovne nasnežilo takmer 30 centimetrov snehu, čím vyrovnal prídel snehovej pokrývky spred týždňa, čo bolo najviac za uplynulých 45 rokov. Problémy mala aj železničná doprava. V meste Kawasaki neďaleko Tokio sa v sobotu ráno zrazili dva prímestské vlaky po zlyhaní bŕzd na jednej zo súprav.

Obrazom: Snehová víchrica v Tokiu

Výsledkom bolo 19 zranených. Pre aktuálne výdatné zrážky v sobotu zrušili takmer 350 vnútroštátnych letov. Odhadom 4500 ľudí muselo stráviť noc z piatka na sobotu na tokijskom medzinárodnom letisku Haneda. V meste Kofu zase zaznamenali viac ako 90 cm snehu, čo je najviac od začiatku pozorovaní spred 120 rokov.

Po minulovíkendovej snehovej búrke v meste Kumagaja blízko Tokia hlásili 43-centimetrovú snehovú pokrývku, čo bolo najviac za posledných 60 rokov. Ďalší rekord zaznamenali v meste Sendai na severovýchode Honšu, kde 35 centimetrov prekonalo záznamy spred 78 rokov. Nepriaznivé počasie si pred týždňom vyžiadalo jedenásť životov a 1200 zranených.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.